Blog

5 powodów, dla których warto wypróbować szampon w kostce

Szampony Essential Haircare w stałej formie to same plusy. Przekonaj się sama! Kostki szamponu są kompaktowe jak kostki mydła, pakowane w 100% papier, zawierające składniki aktywne z gospodarstw Slow Food Presidia i wystarczają na aż 40 myć!

Wypróbuj swój ulubiony szampon Essential Haircare w nowej odsłonie: VOLU, aby dodać objętości cienkim i wiotkim włosom, MOMO dla głębokiego nawilżenia, LOVE do puszących się i niesfornych włosów i DEDE dla delikatnego, codziennego oczyszczenia.

Niezależnie, czy jesteś fanem tradycyjnych szamponów Essential Haircare, czy też używasz obecnie szamponów w kostce innej marki, jesteśmy przekonani, że nasze nowości skradną Twoje serce. Oto pięć powodów!

#1 Profesjonalna jakość

Być może spotkałaś się z opinią, że tradycyjne kostki szamponów utrudniają oczyszczanie włosów – z przyjemnością zawiadamiamy, że nasze szampony są inne.

  • Spieniając kostkę w dłoniach, otrzymujesz bogatą i kremową pianę
  • Odczucia na mokrych włosach mogą być inne, w porównaniu do tradycyjnych szamponów, ale podczas suszenia włosów uzyskasz równie dobry rezultat
  • Szampon pozostawia włosy czyste, lśniące, miękkie i zagęszczone.

#2 100% papierowe opakowanie

#3 Łatwość transportu i przechowywania

Szampon w kostce można łatwo transportować i zajmuje mniej miejsca niż tradycyjny szampon.

  • Dzięki temu, że nie jest w płynnej postaci, możesz wziąć go ze sobą na pokład samolotu w bagażu podręcznym. Szampon w kostce jest także idealnym rozwiązaniem, gdy masz mało miejsca w plecaku lub walizce – sprawdzi się na kempingi, podczas pieszych wędrówek i wypadów rowerowych.
  • Przechowuj suchą kostkę w szczelnie zamkniętym opakowaniu, aby zachować właściwości szamponu.

#4 Ochrona różnorodności biologicznej i środowiska wodnego

Szampony w kostce kontynuują tradycję zrównoważenia zapoczątkowaną w linii Essential Haircare.

  • Formuły szamponów w kostce zawierają aż do 97,4% wysoce biodegradowalnych komponentów: oznacza to, że po spłukaniu większość składników ulega degradacji w ciągu 28 dni. Dla ciekawskich – stosujemy metodę OECD 301.
  • Każdy produkt bazuje na składniku pochodzącym ze Slow Food Presidia, w celu ochrony bioróżnorodności w Włoszech. Kupując szampon w kostce, przyczyniasz się do ochrony i wsparcia pracy rolników, opiekunów roślin zagrożonych wyginięciem, oraz zapobiegasz zanikaniu tradycyjnego rzemiosła.

#5 Wystarcza nawet na 40 myć

Jeśli prawidłowo używasz szamponu w kostce, będzie Ci służył na długo. 100-gramowa kostka umożliwia umycie włosów od 30 do 40 razy, czyli więcej niż w przypadku 250-mililitrowego szamponu w płynie.

Pamiętaj jednak, że wydajność szamponu w kostce może być różna i zależy od kilku czynników: długości włosów, grubości oraz tego, czy myjesz włosy dwukrotnie.

 

Jednak żaden szampon w kostce nie jest idealny.

I w tym momencie możesz się zastanawiać, czy szampon w kostce jest lepszy od tego w płynnej formie. Nie ma jednej dobrej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ żaden szampon nie jest idealny dla wszystkich i nie jest uniwersalnie dopasowany do zasad zrównoważenia.

Szampon w kostce nie musi zastąpić tradycyjnego odpowiednika, ponieważ mogą się one wzajemnie uzupełniać! Dokładnie w taki sam sposób jak w przyrodzie istnieje bioróżnorodność.

Czy to jest właściwy moment, aby wypróbować szampon w kostce?

Tak, to najlepszy moment! Odkryj zarówno tradycyjną formę, jaki i szampon w kostce, a wraz z nimi najlepsze rozwiązania pielęgnacyjne dla Twoich włosów.

Wyłącznym dystrybutorem marki Davines w Polsce jest Sustainable Beauty Sp. z o. o.

Designed with LOVE by OTREE

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share