Blog

5 sposobów na dbanie o farbowane włosy

5 sposobów na dbanie o farbowane włosy

Chyba nie ma kobiety, która choć raz nie zdradziła naturalnego koloru włosów. Jedne zakończyły romans po pierwszej wizycie u fryzjera, drugie pozostały wierne kolorowi kosmetycznemu. Intensywny, lśniący odcień włosów to w dużej mierze zasługa odpowiedniej pielęgnacji w domu. Sprawdź nasze porady, jak dbać o farbowane włosy.

Mycie farbowanych włosów

Czy wiesz, że podczas koloryzacji włosów fryzjer zmienia ich pH na zasadowe, aby rozchylić łuski? Dzięki temu pigment może wnikać głębiej. Po farbowaniu zaś myje włosy produktem o obniżonym pH. Domyka w ten sposób łuski, co jest niezbędne, by zwiększyć intensywność koloru. Wybierając szampon, szukaj kosmetyku o kwaśnym odczynie pH, czyli nieprzekraczającym 7, np. OI Shampoo. Warto również zainteresować się preparatami myjącymi, które ponadto wykazują właściwości zabezpieczające kolor kosmetyczny. Przyglądając się etykietom, zwróć szczególną uwagę na zawartość ekstraktu z kwiatu kaparu – ten bogaty w kwercetynę aminokwas oddziałuje pozytywnie na strukturę włosów, jednocześnie zabezpieczając pigment. Wyciąg ten znajdziesz w szamponie MINU Shampoo. Niezwykle wymagający w utrzymaniu jest blond. Jak powinna wyglądać pielęgnacja farbowanych włosów w kolorze blond? Przede wszystkim należy zadbać o kontrolę odcienia – by zapobiegać ocieplaniu się zarówno chłodnych, jak i ciepłych jego odsłon. Blondynkom polecamy szampon Heart of Glass z ekstraktem z owoców Jagua o charakterystycznej barwie indygo. Wyciąg równoważy tony bez ryzyka przesycenia koloru – produkt może być stosowany przy każdym myciu.

Codzienna pielęgnacja farbowanych włosów

Prawidłowe dbanie o farbowane włosy opiera się nie tylko na doborze właściwych kosmetyków myjących, ale także odpowiednim podejściu w codziennej rutynie. Na co zwrócić uwagę w pielęgnacji włosów farbowanych? Oto 5 naszych rad:

  1. Myj włosy w letniej wodzie. Unikaj wysokiej temperatury, która powoduje otwarcie łusek, a tym samym szybsze wypłukiwanie się pigmentu.
  2. Nie wycieraj mokrych włosów ręcznikiem, tylko odsączaj z nich wodę za pomocą tkaniny.
  3. Susz włosy suszarką z jonizacją. Funkcja ta służy domknięciu łusek włosów.
  4. Gdy bierzesz kąpiel bez mycia włosów, nałóż na nie czepek – para „wyciąga” kolor włosów farbowanych.
  5. Ogranicz używanie prostownicy i lokówki – pod wpływem emitowanego przez nie ciepła dochodzi do stopniowego blaknięcia pigmentu. Aby tego uniknąć, przed zastosowaniem gorących akcesoriów warto sięgnąć po produkt termoochronny, który zabezpieczy łuskę przed wysuszeniem i matowieniem. Idealnym rozwiązaniem jest mgiełka MELU, którą należy rozpylić na wilgotne włosy przed przystąpieniem do stylizacji.

Wydłużyć efekt koloryzacji włosów pozwalają również kosmetyki bazujące na czystych pigmentach. Szampony i odżywki z linii Alchemic osadzają pigmenty na powierzchni włosa, intensyfikując odcień. Produkty odświeżają kolor włosów rozjaśnianych, złotych blondów, miedzianych, brązowych, ciemnych brązów oraz czarnych.

Zastanawiasz się, jak dbać o farbowane włosy, żeby były pełne blasku jak po wyjściu z salonu fryzjerskiego? Zaserwuj im rozświetlenie z serum MINU – to produkt bez spłukiwania, który nadaje wyjątkowy połysk i przedłuża trwałość koloru kosmetycznego.

Olejki na farbowane włosy

Procesy chemiczne, którym poddawane są włosy podczas koloryzacji, mogą działać wysuszająco. Dlatego tak ważne jest, by zwłaszcza w pierwsze dni po farbowaniu intensywnie nawilżać włosy – dzięki temu zachowasz je w jak najlepszej formie, a to jest gwarancją wydłużenia trwałości efektu koloryzacji. Polecamy olejek OI, który dodatkowo ułatwia rozczesywanie, oraz produkt z linii Authentic Formulas. Olejek sprawdza się w pielęgnacji odwodnionych końcówek, ale nie tylko. Dodany do kremu do twarzy lub ciała dodatkowo wzmacnia jego odżywcze działanie.

Chcesz dowiedzieć się więcej o olejowaniu włosów domowymi sposobami? Sprawdź porady naszego eksperta

Wyłącznym dystrybutorem marki Davines w Polsce jest Sustainable Beauty Sp. z o. o.

Designed with LOVE by OTREE

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share