Blog

6. edycja Dnia Zrównoważonego Piękna

Fryzjerzy Davines sadzą drzewa w trosce o zielone płuca Polski

Fryzjerzy Davines po raz kolejny zasadzą drzewa w okolicach Bielska-Białej. Społeczność skupiona wokół włoskiej marki mobilizuje swoje siły w związku z 6. edycją akcji Dzień Zrównoważonego Piękna. Davines zachęca do udziału w inicjatywie każdego, kto chce sprawić, by Polska była jeszcze bardziej zielona.

Dzień Zrównoważonego Piękna 2021

3 października fryzjerzy zaprzyjaźnieni z Davines, producentem kosmetyków do pielęgnacji, koloryzacji i stylizacji włosów, odwiedzą okolice Bialska-Białej, gdzie zasadzą nowy las. Proekologiczna inicjatywa marki i jej partnerów biznesowych na stale zagościła w kalendarzu firmy – to jeden z elementów idei zrównoważonego rozwoju Davines. Firma dba o to, by podczas produkcji kosmetyków mieć jak najmniejszy wpływ na naturę, wspiera ochronę bioróżnorodności życia na Ziemi, korzysta z odnawialnych źródeł energii, uczestniczy w projekcie Zero Impact® LifeGate. Zgodnie z nim emisja CO2 generowana podczas produkcji opakowań produktów jest rekompensowana poprzez działalność polegającą na sadzeniu i ochronie istniejących lasów w różnych częściach świata.

Do uczestnictwa w Dniu Zrównoważonego Piękna producent zaprasza każdą osobę, której przyszłość planety nie jest obojętna. Finał akcji zostanie poprzedzony kampanią promocyjną przeprowadzoną w salonach fryzjerskich współpracujących z marką. W salonach dostępna jest specjalna oferta, w ramach której klient kupując zestaw kosmetyków OI w tym szampon + odżywka lub masło, otrzymuje bezpłatnie mleczko OI, a Davines dochód ze sprzedaży przeznacza na zakup sadzonek.

Nasz projekt zalesiania Polski jest najlepszym dowodem na to, że małe działania mają sens! Do tej pory zasadzono już 11 550 drzew, które wyprodukowały łącznie około 8 662 500 kg tlenu.

Do uczestnictwa w Dniu Zrównoważonego Piękna producent zaprasza każdą osobę, której przyszłość planety nie jest obojętna. Finał akcji zostanie poprzedzony kampanią promocyjną przeprowadzoną w salonach fryzjerskich współpracujących z marką. W salonach dostępna jest specjalna oferta, w ramach której klient kupując zestaw kosmetyków OI, w tym szampon + odżywkę lub masło, otrzymuje bezpłatnie mleczko OI, a Davines dochód ze sprzedaży przeznacza na zakup sadzonek.

 

Nowe tereny zielone na świecie

Dzień Zrównoważonego Piękna jest autorską inicjatywą włoskiej firmy Davines. Na świecie odbywa się ona pod nazwą Sustainable Beauty Day i jest organizowana we Włoszech, Francji, Hiszpanii, Norwegii, Szwecji, Kanadzie i USA. Fundusze zgromadzone w ramach akcji zostały już przeznaczone na zasadzenie drzew w Mozambiku, Brazylii, Indonezji, Włoszech czy na Madagaskarze. Davines od lat angażuje się w ponowne zalesianie zubożałych terenów – przeprowadza równeż projekt „EtioTrees”, sadząc drzewa w Etiopii dla zachowania zielonego dziedzictwa. Sustainable Beauty, dystrybutor marki w Polsce, od 2016 roku realizuje kampanię Dzień Zrównoważonego Piękna. W poprzednich edycjach udział wzięło ponad 600 przedstawicieli salonów fryzjerskich, którzy wzbogacili polski ekosystem o gatunki drzew rodzimych i zagrożonych wyginięciem. Do tej pory fryzjerzy odwiedzili tereny na Śląsku, Mazowszu i Pomorzu. Partnerem akcji jest Klub Gaja zajmujący się ochroną środowiska naturalnego, organizator Święta Drzewa. Wszyscy chcący dodatkowo wesprzeć inicjatywę mogą przekazać fundusze na poczet Klubu, który zgromadzone środki przeznaczy na rozwój programu ekologicznego.

Wyłącznym dystrybutorem marki Davines w Polsce jest Sustainable Beauty Sp. z o. o.

Designed with LOVE by OTREE

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share