Blog

Dzień Zrównoważonego Piękna 2023

Ponad 16 000 drzewek dla Planety od fryzjerów Davines

Jeden dzień w roku fryzjerzy Davines zamieniają nożyczki na łopaty, by posadzić las. I tak też było w niedzielę 8 października podczas kolejnej edycji kampanii Dzień Zrównoważonego Piękna. To już ósmy raz, gdy społeczność fryzjerów sadząc młode drzewka, łagodziła zmiany klimatyczne.

Olsze szare, jarzęby pospolite, sosny – ponad 16 tysięcy drzew, różnych gatunków, znalazło swój dom na terenie Nadleśnictwa Wolsztyn, w województwie wielkopolskim. Przyczynili się do tego fryzjerzy współpracujący z marką Davines, włoskim producentem kosmetyków do pielęgnacji, stylizacji i koloryzacji włosów. Ponad 120 stylistów spotkało się 8 października, by razem z lokalnymi leśnikami i zaprzyjaźnionym Klubem Gaja świętować wielki finał Dnia Zrównoważonego Piękna. Po raz kolejny przekonali się, że małe gesty dla Ziemi, nie tylko prowadzą do wielkich zmian, ale także integrują.

Akcja realizowana jest przez markę w kilkunastu krajach na świecie. Davines w tym roku, w ramach kampanii The Forest Keeper in Me, szczególnie zwraca uwagę na potrzebę ograniczania śladu węglowego. Nie tylko angażuje fryzjerów do zbiórki funduszy na akcję sadzenia drzew, ale także inspiruje ich do kształtowania pośród klientów postaw proekologicznych. Styliści dzięki współpracy z marką mogą oferować w salonach kosmetyki wyprodukowane w sposób zrównoważony – wykorzystujące surowce z odzysku, o formułach z naturalnymi składnikami, powstałe przy użyciu energii ze źródeł odnawialnych.

Partnerem Dnia Zrównoważonego Piękna od 2016 roku jest Klub Gaja zajmujący się ochroną środowiska naturalnego. Stowarzyszenie jest autorem i organizatorem Święta Drzewa – programu, w ramach którego organizuje akcje sadzenia drzew, zakłada ogrody i parki, otacza opieką stare drzewa i prowadzi szeroką działalność edukacyjną. Dzięki zaangażowaniu ponad 800 tysięcy uczestników Święta Drzewa, w tym stylistów Davines, posadzono już ponad milion drzew i krzewów, odkryto też ponad 200 niezwykłych drzew ważnych dla społeczności – finalistów konkursu Drzewo Roku.

 

Nasza relacja z Dnia Zrównoważonego Piękna 2023!

Wyłącznym dystrybutorem marki Davines w Polsce jest Sustainable Beauty Sp. z o. o.

Designed with LOVE by OTREE

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share