Blog

Grow Beautiful, czyli nowa odsłona kampanii We Sustain Beauty

Pielęgnujmy przyszłość już teraz

Wzmacniamy swoje zaangażowanie na rzecz integracji piękna i regeneratywnego rolnictwa organicznego. Tegorocznej edycji kampanii przyświeca hasło Grow Beautiful, w ramach którego promujemy dobre praktyki mające na celu łagodzenie zmian klimatycznych.

Wszystko zaczęło się w 2014 roku, od zawiązania współpracy z organizacją Slow Food. Dzięki niej realnie chronimy bioróżnorodność życia na Ziemi poprzez wsparcie włoskich rolników, którzy uprawiają gatunki roślin zagrożonych wyginięciem. Roślinne ekstrakty o wyjątkowych właściwościach kosmetycznych znaleźć można w produktach Essential Haircare – linii do pielęgnacji włosów w pełni reprezentującej wartości marki.

7 lat później jako pierwsza marka w branży kosmetycznej podjęliśmy działania na rzecz badań i edukacji o znaczeniu regeneratywnego rolnictwa organicznego. Cel ten realizujemy wspólnie z Instytutem Rodale, światowym liderem w dziedzinie promocji zrównoważonego rolnictwa. Przy siedzibie Davines w Parmie powołano do życia Europejskie Centrum Regeneratywno-Organiczne, kontrolowane przez laboratorium badawcze. Na przestrzeni niemal 4 500 hektarów uprawiane są rośliny, które wykorzystuje się do tworzenia formuł i produkcji kosmetyków Davines.

 

Ekologiczna torba o symbolicznym znaczeniu

Dzięki kampanii We Sustain Beauty zwracamy uwagę na potencjał rolnictwa regeneratywnego w zakresie łagodzenia zmian klimatycznych poprzez pochłanianie dwutlenku węgla, zapobieganie odparowywaniu wody do atmosfery i ochronę bioróżnorodności.

W tym roku akcję promuje ekologiczna torba o symbolicznym znaczeniu. Wytworzona ręcznie przez społeczność w Indiach z poszanowaniem zasad etyki, z bawełny posiadającej certyfikat Regenerative Organic. Produkcja torby jest neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla dzięki zaangażowaniu Davines w projekt zalesiania Degraded Land Reforestation w Indiach.

Torba Grow Beautiful, stanowiąca manifest marki w zakresie szerzenia aktywizmu klimatycznego, dostępna jest w ramach specjalnej oferty dla klientów salonów fryzjerskich współpracujących z naszą marką.

Odwiedź salon Davines i bądź częścią pozytywnej zmiany.

Wyłącznym dystrybutorem marki Davines w Polsce jest Sustainable Beauty Sp. z o. o.

Designed with LOVE by OTREE

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share