Blog

Jak dbać o krótkie włosy

Jak dbać o krótkie włosy

Pixie cut, cięcie w stylu bohaterki filmu Amelia, bob w wersji medium – krótkie fryzury mają różne oblicza. Za strzyżeniem w tym stylu przemawiają nie tylko względy estetyczne, ale także praktyczne. Krótkie włosy szybko się suszy, nie są czasochłonne podczas stylizacji, a utrzymanie ich w dobrej kondycji dzięki zabiegom i kosmetykom jest dość ekonomiczne. Jednak, co podkreśla fryzjer Radosław Galiński z krakowskiego salonu Galiński Hair Stylist, nie należy lekceważyć ich pielęgnacji – wymagają tyle samo uwagi co włosy długie. Jak właściwie dbać o krótkie włosy?

Krótkie włosy – jakie szampony wybierać?

Fryzura na krótkich włosach prezentuje się najefektowniej, gdy zadbasz o jej lekkość. Dlatego już podczas wyboru szamponu do włosów krótkich warto kierować się tym, by jego formuła nie działała obciążająco. Egzamin w codziennej pielęgnacji zdadzą produkty o płynnej konsystencji – rzadka, jak najbardziej zbliżona do wody. Do częstego stosowania polecamy DEDE Shampoo, który dba o wszystkie rodzaje włosów, również te delikatne (jest idealny do mycia włosów dzieci). Osobom, które podkreślają kształt fryzury z glinkami, pastami czy woskami, rekomendujemy szampon SOLU, który zapewnia dogłębne oczyszczenie. Z powierzchni włosów, jak i skóry głowy usuwa nagromadzone pozostałości po kosmetykach do stylizacji, gwarantując maksymalne odświeżenie. W ofercie Davines dostępne są także szampony do włosów w formie stałej – VOLU Shampoo bar sprawdzi się, gdy włosy naturalnie pozbawione są objętości, SMOOTH Shampoo bar zadziała wygładzająco, MOMO Shampoo bar nawilży odwodnione włosy, zaś DEDE Shampoo bar sprawdzi się w codziennej pielęgnacji. Szampony w kostce przypadną do gustu wszystkim fankom naturalnych kosmetyków do włosów.

Czy krótkie włosy rosną szybciej?

Nie – to mit, że długość włosów determinuje tempo ich porostu. Wzrost włosa zależy od jego barwy, która wpływa na grubość łodygi. Przy jasnym kolorze skórę głowy porasta nawet 1,5 razy więcej włosów niż w przypadku szatynek czy brunetek. Średnio miesięcznie mieszek wytwarza 1-1,2 cm włosa. Tempo porostu jest uwarunkowane różnymi czynnikami – wiekiem, dietą i odpowiednią pielęgnacją polegającą na odżywianiu włókien. Niezależnie, również w przypadku osób zapuszczających włosy, warto regularnie, co 3-4 miesiące, odwiedzić fryzjera na podcięcie końcówek. W ten sposób nie tylko pozbędziemy się kruchych, uszkodzonych partii włosów, ale także zadbamy o ogólną estetykę fryzury.

Krótkie włosy – odżywki

Podobnie jak z szamponem, w przypadku odżywki do włosów krótkich, jednym z głównych kryteriów doboru powinna być jej formuła – im lżejsza, tym lepiej. Produkty o bogatej, kremowej konsystencji zamień na odżywki bez spłukiwania, np. DEDE Hair Mist. Mgiełka zmiękcza włókna, ułatwia rozczesywanie i przygotowuje krótkie włosy do stylizacji. Spryskaj odsączone ręcznikiem włosy po umyciu ich szamponem i przejdź do nadania pożądanego kształtu. Odżywka DEDE zawiera ekstrakt z czerwonego selera, który zapewnia remineralizację. Czy wiesz, że odżywki do włosów mogą jednocześnie dbać o ich kolor? Posiadaczkom chłodnego blondu rekomendujemy Alchemic Conditioner Silver, która dzięki zawartości pigmentów bezpośrednich niweluje niepożądane, żółte tony. Działa zarówno jako preparat odżywiający, jak i kosmetyk do tymczasowej koloryzacji. Jeżeli Twoje włosy są cienkie i delikatne, wypróbuj klasyczną odżywkę DEDE – pamiętaj jednak, by nie nakładać jej od nasady, żeby nie obciążyć fryzury.

Jak często myć krótkie włosy?

Tak często, jak tego potrzebują. W zależności od uwarunkowań hormonalnych niektóre włosy przetłuszczają się już na drugi dzień po ich umyciu, inne mogą wyglądać nieświeżo dopiero po kilku dobach. Do pielęgnacji wybieraj naturalne kosmetyki do włosów, które pozwolą w delikatny sposób zadbać o fryzurę – niezależnie, czy myjesz włosy codziennie czy w dłuższym odstępie czasowym. Na poranki w pośpiechu polecamy suchy szampon Invisible Dry Shampoo, który absorbuje sebum, nie pozostawiając białych plam. Produkt dodatkowo pomaga wystylizować krótkie włosy.

Wyłącznym dystrybutorem marki Davines w Polsce jest Sustainable Beauty Sp. z o. o.

Designed with LOVE by OTREE

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share