Blog

Jak pielęgnować przesuszone włosy latem?

Pielęgnacja suchych włosów latem. Porady ekspertów Davines

Spis treści

  1. Wybierz odpowiednie produkty
  2. Ogranicz częstotliwość mycia
  3. Stosuj maseczki nawilżające
  4. Unikaj nadmiernego używania gorących narzędzi do stylizacji
  5. Zabezpiecz włosy przed słońcem

Przesuszenie włosów to jeden z najczęstszych problemów latem. Wysokie temperatury, ekspozycja na słońce i częste mycie mogą prowadzić do utraty wilgoci, osłabienia i łamliwości włosów. Dlatego warto zwrócić uwagę na odpowiednią pielęgnację suchych i przesuszonych włosów latem, by także fryzura świadczyła o tym, że wypoczęliśmy. Przedstawiamy kilka skutecznych sposobów na zapobieganie przesuszeniu włosów latem, korzystając z produktów naszej marki.

1. Wybierz odpowiednie produkty

Pielęgnacja suchych włosów wymaga specjalnych kosmetyków, które będą nawilżać i odżywiać włosy. W naszej ofercie znajdziesz polecane przez fryzjerów produkty, które powstały z myślą o pielęgnacji przesuszonych włosów. Do mycia odwodnionej skóry głowy i łamliwych włosów wypróbuj szampon Nourishing Shampoo o gęstej pianie, który delikatnie oczyszcza. Jako kolejny krok zastosuj odżywkę Nourishing Vegetarian Miracle Conditioner – produkt pozostawia włosy miękkie i o lśniącej strukturze ułatwiającej rozczesywanie. To zasługa keratyny pochodzenia roślinnego, połączenia protein ryżowych i powiązanych aminokwasów, głównych komponentów linii Nourishing, które przywracają włosom nowe życie. Solidną dawkę nawilżenia oraz efekt elastyczności zapewnisz z kremem bez spłukiwania MOMO Hair Potion. Kosmetyk zawiera ekstrakt z bogatego w sole mineralne żółtego melona, składnika polecanego do pielęgnacji przesuszonych włosów.

2. Ogranicz częstotliwość mycia

Częste mycie może prowadzić do utraty naturalnych substancji nawilżających, które chronią włosy przed przesuszeniem. W letnich miesiącach, gdy to ryzyko jest większe, warto ograniczyć częstotliwość mycia. Jeśli zwykle myjesz włosy codziennie, podejmij wyzwanie, by robić to co drugi dzień lub nawet co dwa. To pomoże zachować naturalną równowagę wilgoci we włosach.

3. Stosuj maseczki nawilżające

By pielęgnacja przesuszonych włosów latem była skuteczna, wygospodaruj miejsce w walizce na maseczki i kuracje silnie nawilżające. W linii Nourishing dostępna jest maska odbudowująca do suchych i zniszczonych włosów bazująca na odżywczej fitokeratynie – Hair Building Pak. O włosy łamliwe zadba Vegetarian Miracle Mask, maska głęboko nawilżająca. Wygładza i pomaga w rozczesywaniu nawet najbardziej niesfornych włosów. Jeżeli w bagażu masz nieco mniej miejsca, weź ze sobą w podróż maskę The Quick Fix o działaniu regenerującym. W ciągu zaledwie 3 minut nawilża i rozplątuje włosy, czyniąc je miękkimi, jedwabistymi i podatnymi na stylizację.

4. Unikaj nadmiernego używania gorących narzędzi do stylizacji

Wysokie temperatury latem mogą powodować dodatkowe przesuszenie włosów. Dlatego warto ograniczyć używanie gorących narzędzi stylizacyjnych, takich jak prostownice czy lokówki. Jeśli jednak się zdecydujesz na stylizację z ciepłymi akcesoriami, to koniecznie w pielęgnacji suchych włosów uwzględnij produkt termoochronny. Mleczko OI zabezpiecza włosy przed działaniem wysokiej temperatury, a jednocześnie nawilża.

5. Zabezpiecz włosy przed słońcem

Promienie słoneczne mogą także przyczynić się do przesuszenia włosów. Aby zminimalizować bezpośrednie działanie promieni słonecznych na włosy, warto nosić kapelusz lub przewiewną chustę. Dodatkowo przed wyjazdem zaopatrz się w produkty z filtrami, które zabezpieczą włosy przed negatywnym działaniem promieniowania słonecznego, np. SU Hair Milk. Zmiękcza, chroni kolor włosów i nawilża.

Inne wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Wyłącznym dystrybutorem marki Davines w Polsce jest Sustainable Beauty Sp. z o. o.

Designed with LOVE by OTREE

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share