Blog

Jak przygotować włosy na wiosenne wyzwania

Wiosna to czas, gdy przyroda budzi się do życia, ale także moment, w którym szczególnie należy zadbać o nasze włosy. Zmienne warunki atmosferyczne, wzmożone promieniowanie słoneczne czy zmiana nawyków pielęgnacyjnych mogą wpłynąć na kondycję naszych kosmyków. Dlatego właśnie teraz warto zadbać o odpowiednią wiosenną pielęgnację, aby włosy były gotowe na wszystkie zmiany. Oto kilka porad naszych ekspertów oraz produkty Davines, które pomogą przygotować twoje włosy na nadchodzącą wiosnę.

  1. Nawilżenie i ochrona

Podstawą wiosennej pielęgnacji powinno być odpowiednie nawilżenie. Warto sięgnąć po produkty, które zapewnią intensywne nawilżenie i ochronę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. W tej roli doskonale spełni się nawilżający duet MOMO od Davines:  MOMO shampoo delikatnie oczyszcza włosy, jednocześnie nawilżając je i przywracając naturalną elastyczność, a MOMO conditioner zadba o ich połysk i jedwabistość oraz ułatwi rozczesywanie. 

  1. Odpowiednia ochrona koloru

Jeśli farbujesz włosy, wiosna jest czasem, gdy intensywność koloru może ulec zmniejszeniu pod wpływem słońca i innych czynników atmosferycznych. Aby zachować intensywność koloru, w Twojej wiosennej pielęgnacji powinny znaleźć się specjalne produkty do pielęgnacji włosów farbowanych. Do tego doskonale nada się Davines MINU Hair Mask, która odżywia i chroni kolor, nadając mu piękny blask. Blondynkom nasi eksperci radzą użycie szamponu oraz odżywki z linii Heart of Glass, które mają właściwości intensywnie odżywiające oraz – dzięki zawartości niebieskiego ekstraktu z owoców Jagua – równoważą niepożądane tony i rozświetlają naturalne, jak i kosmetyczne odcienie blondu.

  1. Regeneracja po zimie

Zimowe warunki atmosferyczne mogą osłabić nasze włosy, dlatego według porad naszych ekspertów w wiosennej pielęgnacji warto uwzględnić produkty do regeneracji włosów. Davines Nourishing Hair Building Pak to produkt, który intensywnie regeneruje włosy, przywracając im siłę i blask. Nasi eksperci wskazują go jako idealny wybór po zimie, aby przygotować włosy na wiosenne wyzwania.

  1. Ochrona przed szkodliwym działaniem promieni UV

Promienie słoneczne mogą mieć negatywny wpływ na kondycję naszych włosów, prowadząc do przesuszenia i łamliwości. Z tego powodu szczególnie warto wysłuchać porad ekspertów i stosować produkty zawierające filtr UV, które ochronią włosy przed szkodliwym działaniem słońca. Davines SU Hair Milk to lekki spray, który chroni włosy przed promieniowaniem UV i nadaje im zdrowy wygląd.

  1. Utrwalenie stylizacji

Wiosenna pielęgnacja to nie tylko odpowiednie kosmetyki do mycia włosów, ale także dobrze dobrane produkty do stylizacji i utrwalania fryzury. Aby utrwalić naszą wymarzoną stylizację, warto sięgnąć po odpowiednie produkty do stylizacji włosów. Davines Medium Hairspray to lakier do włosów, który zapewnia średnie utrwalenie, jednocześnie nie obciążając włosów i nie pozostawiając efektu sztywności. Dla osób pragnących uzyskać nieco łagodniejsze utrwalenie i większą teksturę stworzyliśmy Dry Wax Finishing Spray – spray teksturyzujący i zwiększający objętość włosów z efektem wykończenia suchym woskiem.

Przygotowanie włosów na wiosenne wyzwania nie musi być trudne. Wystarczy zastosować się do kilku prostych porad ekspertów i sięgnąć po odpowiednie produkty do pielęgnacji włosów. Dzięki nim twoje włosy będą gotowe na wszystkie wiosenne przygody.

Wyłącznym dystrybutorem marki Davines w Polsce jest Sustainable Beauty Sp. z o. o.

Designed with LOVE by OTREE

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share