Blog

Jak suszyć włosy, aby ich nie niszczyć?

Jak suszyć włosy, aby ich nie niszczyć?

Czy suszarka niszczy włosy? Odpowiednio używana nie, jednak niewiele z nas wie, jak robić to z głową. Kontakt włosów z gorącym powietrzem wraz z agresywnym czesaniem i korzystaniem z silnych zabiegów chemicznych to jedne z najczęstszych szkód, które wyrządzamy włosom. O czym warto zatem pamięć przy suszeniu włosów.

Jak prawidłowo suszyć włosy?

Suszenie włosów bez niszczenia jest możliwe, gdy zadbamy o zminimalizowanie ich kontaktu z wysoką temperaturą emitowaną przez narzędzie. Dlaczego jest to tak ważne? Podczas suszenia woda, którą są przesiąknięte włosy, odparowuje, zmieniając stan skupienia na gazowy i pozostawiając w efekcie suche pasma. Problem pojawia się, kiedy dochodzi do przesuszenia – winna jest temu zbyt wysoka temperatura. Skutkiem przesuszenia jest łamliwość, brak połysku, a nawet kruszenie włókien. A kiedy dodamy do tego fakt, że szczególnie jesienią i zimą możemy przesuszać włosy nawet kilka razy w tygodniu, problem staje się naprawdę poważny. Od czego zatem zacząć proces suszenia włosów? Od delikatnego odsączenia wody za pomocą ręcznika poprzez delikatne ugniatanie. Osuszone wstępnie włosy należy zabezpieczyć produktem termoochronnym, np. mgiełką MELU. Produkt – poza zapewnieniem ochrony przed ciepłem suszarki – dodatkowo wykazuje właściwości antystatyczne, więc idealnie sprawdzi podczas pielęgnacji w chłodne miesiące, gdy włosy mają kontakt z szalikami i czapkami. Jeżeli regularnie korzystasz także z prostownicy, wypróbuj serum LOVE Smoothing Perfector, które działa termoochronnie i silnie wygładza. Jeśli zaś lubisz rozwiązania wielofunkcyjne, warto podstawić na wielozadaniowe mleczko OI, które ułatwia rozczesywanie włosów, dyscyplinuje je i przedłuża efekt stylizacji.

Sposoby na szybkie wysuszenie włosów

Czy często zdarza się, że o poranku każdą rutynę pielęgnacyjną ograniczasz do minimum i w grę wchodzi tylko szybkie suszenie włosów? Jeżeli odpowiedź brzmi tak, koniecznie zaopatrz się w suszarkę, która umożliwia regulację mocy i nawiewu. Zrezygnuj z wysokiej temperatury na poczet letniego, lecz silnego nawiewu. I niech nie zrazi Cię głośny szum urządzenia pracującego na najwyższych obrotach. Suszenie włosów zimnym powietrzem przy zachowaniu silnego wydmuchu przyniesie więcej korzyści niż stosowanie gorącego powietrza. Pamiętaj również o zachowaniu odpowiedniej odległości suszarki od włosów (30 cm) oraz kierowaniu strumienia powietrza zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów.

Jak suszyć włosy bez suszarki?

Jak suszyć włosy bez zastosowania jakiegokolwiek ciepłego urządzenia? Trzeba uzbroić się w cierpliwość i materiał, który posłuży jako turban. Do odsączenia wody sprawdzi się ręcznik (najlepiej z mikrofibry) lub T-shirt bawełniany – fryzjerzy w salonach stosują także ręczniki papierowe, które wykazują dobre właściwości chłonące. Traktuj włosy delikatnie, nie pocieraj ich, ponieważ może to prowadzić do uszkodzeń mechanicznych. Lato, gdy temperatury sięgają powyżej 30 stopni Celsjusza, stwarza idealne warunki do suszenia włosów na słońcu. Nie zapominaj jednak o zapewnieniu włosom ochrony z filtrami przeciwsłonecznymi, w tym celu sięgnij po fluid Heart of Glass. Suszenie włosów bez ich niszczenia i udziału suszarki jest możliwe, wymaga jednak uwzględnienia dodatkowych akcesoriów lub kosmetyków.

Wyłącznym dystrybutorem marki Davines w Polsce jest Sustainable Beauty Sp. z o. o.

Designed with LOVE by OTREE

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share