Blog

Jak zregenerować uszkodzenia włosów po lecie dzięki zabiegom salonowym?

Nasze TIPY

Lato to czas, kiedy słońce zachęca nas do spędzania wolnego czasu na dworze – czy to w formie relaksu nad basenem, czy bardziej aktywnej przygody na świeżym powietrzu. Niestety, letnia beztroska powodować znaczne uszkodzenia włosów, nawet przy zastosowaniu odpowiedniej ochrony. Jednak dzięki właściwie dobranym zabiegom w salonie i specjalnym produktom do pielęgnacji domowej, możesz przywrócić swoim włosom witalność, blask i nawilżenie.

  • Regeneracje włosów zniszczonych po lecie
  • Kuracja w salonie dla włosów zniszczonych
  • Domowe sposoby na zniszczone włosy
  • Zapobieganie letnim uszkodzeniom włosów
  • Rodzaje letnich uszkodzeń włosów
  • Najczęściej zadawane pytania dotyczące pielęgnacji włosów po lecie

Regeneracja włosów uszkodzonych po lecie

Tego lata nie stosowałaś odpowiednich produktów zapobiegających uszkodzeniom? Spokojnie, wszystko będzie dobrze – mamy wiele pomocnych kosmetyków i rozwiązań, które ułatwią Ci regenerację włosów zniszczonych po lecie.

Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej jest zapewnić swoim włosom dużo miłości i troski by nie uległy uszkodzeniu planując również regularne wizyty w ukochanym salonie Davines. Ale nawet jeśli zniszczenia już nastąpiły, Twój stylista jest w zasięgu ręki! I nie martw się: dzięki naszej kuracji po lecie w salonie, zobaczysz natychmiastowe rezultaty.

 

Znajdz salon Davines

Kuracja w salonie dla włosów zniszczonych

W zależności od stopnia uszkodzenia włosów istnieje możliwość dobrania odpowiedniej kuracji, która pomoże Twoim pasmom w pełni zregenerować się po letnich uszkodzeniach. Sprawdź, jak możesz podarować swoim włosom drugie życie z pomocą fryzjera Davines!

#1 – Oczyszczenie

Regeneracja włosów zaczyna się od podstaw: delikatnego Nourishing Shampoo. Fryzjer zwilży Twoją skórę głowy i włosy, delikatnie wmasowując szampon. Następnie dokładnie go spłucze i w razie potrzeby powtórzy zabieg.

#2 – Odbudowa

Zabieg keratynowy to święty Graal dla zniszczonych włosów. Fryzjer może wybrać pomiędzy Keratin Booster Superactive i Keratin Wonder Superactive, lub nawet użyć obie kuracje w zależności od stopnia uszkodzeń włosów. Produkty należy równomiernie rozprowadzić, pasmo po paśmie, za pomocą szczotki. Formuły powinny zostać na włosach przez 15 minut, po czym należy je spłukać.

#3 – Nabłyszczenie

Uszkodzone włosy są matowe i pozbawione blasku. Twoje pasma mogą odzyskać w salonie połysk dzięki liniom do koloryzacji permanentnej i demi-permanentnej takich jak Finest Pigments lub View.

#4 – Odżywienie

Czas na to, aby fryzjer rozpieścił Twoje włosy dodatkowym odżywieniem. W przypadku włosów cienkich stylista może wybrać odżywkę Nourishing Vegetarian Miracle Conditioner. Dla włosów grubych jeszcze lepsza będzie maska Nourishing Vegetarian Miracle Mask.

#5 – Skóra głowy

Ostatnim, ale nie mniej ważnym, jest zabieg remineralizujący  Nourishing Hair Royal Jelly Superactive. Fryzjer za pomocą specjalnego aplikatora rozprowadzi produkt na skórze głowy, delikatnie go wmasowując.

Domowe zabiegi na zniszczone włosy

Pielęgnacja włosów w domu jest najlepszym sposobem na uzupełnienie serii zabiegów w salonie i utrzymanie zdrowych włosów pomiędzy wizytami. Oto kilka produktów, które pomogą naprawić uszkodzenia pozostałe po lecie: odkryj wszystkie nasze profesjonalne kosmetyki do domowej pielęgnacji:

PRZED

Przed oczyszczeniem włosów, użyj poniższych produktów, aby je nawilżyć i zredukować uszkodzenia. Nałożenie na włosy maski nawilżającej lub masła do włosów to świetny pierwszy krok przed myciem.

W TRAKCIE

Niewłaściwa formuła może pozbawić włosy potrzebnego nawilżenia i utrudnić ich naprawę. Poniższe szampony są idealne, aby pomóc zniszczonym włosom, dostarczając składniki odżywcze i zapewniając jednocześnie połysk i miękkość.

PO

Kiedy masz już podstawowe zabiegi za sobą, nadszedł czas na produkty, które mogą wzmocnić proces naprawy. Niezależnie od tego, czy jest to kosmetyk z keratyną, czy też preparat chroniący przed promieniowaniem UV, poniższe must have’y zapobiegają i naprawiają powstałe już uszkodzenia.

SZYBKA NAPRAWA

Z myślą o wszystkich zabieganych opracowaliśmy formuły maseczek i zabiegów, których działanie zajmuje niewiele czasu. Wszystkie te odżywcze opcje pomogą ożywić włosy w mniej niż 10 minut.

Zapobieganie letnim uszkodzeniom włosów

Najbezpieczniejszym sposobem na zachowanie zdrowych włosów latem jest zapobieganie. Wiedza o tym, co przyniesie pogoda, pomoże Ci przygotować skórę głowy i włosy oraz ograniczyć do minimum letnie uszkodzenia włosów. Przeczytaj ten artykuł, jeśli chcesz poznać wszystkie nasze wskazówki dotyczące ochrony włosów latem przy użyciu najlepszych produktów profesjonalnej jakości. Pamiętaj również, że w tym czasie istnieje większe ryzyko łamliwości włosów, dlatego staraj się unikać niepotrzebnego obciążania ich poprzez niewłaściwe szczotkowanie, nadmierną temperaturę, szarpanie itp.

Rodzaje letnich uszkodzeń włosów

WŁOSY USZKODZONE PRZEZ SŁOŃCE

Ten rodzaj uszkodzeń włosów spowodowany jest działaniem promieni słonecznych UV. Mogą one powodować rozpad białek włosa, co prowadzi do suchości, odwodnienia i puszenia się włosów, a także wpływać na zamianę koloru włosów.

WŁOSY USZKODZONE PRZEZ CHLOR

Baseny i prysznice są największymi winowajcami uszkodzeń spowodowanych przez chlor. Ta substancja chemiczna jest w stanie spowodować łamliwość, suchość i przebarwienia.

WŁOSY USZKODZONE PRZEZ SŁONĄ WODĘ

Słona woda może przyczynić się do suchości, odwodnienia i puszenia się włosów. Choć odrobina okazjonalnej ekspozycji na sól z wody jest w porządku, długie lato z nią może spowodować uszkodzenia włosów.

WŁOSY ZNISZCZONE WILGOCIĄ

Wilgoć sama w sobie nie powoduje ogromnych uszkodzeń włosów, ale niewłaściwe obchodzenie się z nimi w wilgotnym środowisku może prowadzić do problemów takich jak łamanie i puszenie się włosów.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące pielęgnacji włosów po lecie

JAK MOGĘ PIELĘGNOWAĆ WŁOSY PO LECIE?

Pod koniec lata włosy są często suche, odwodnione, rozdwajają się lub ulegają innym uszkodzeniom. Po najlepsze zabiegi naprawcze udaj się do eksperta w salonie, a w domu stosuj produkty regenerujące, takie jak nawilżające szampony, odżywcze odżywki i odmładzające maski do włosów.

JAK MOGĘ PRZYWRÓCIĆ DOBROSTAN MOICH WŁOSÓW?

Włosy zniszczone lub pozbawione blasku można ożywić dzięki profesjonalnym zabiegom w salonie fryzjerskim i stosowaniu w domu produktów odbudowujących. Porozmawiaj ze stylistą, aby dobrać odpowiednią pielęgnację do rodzaju Twoich włosów i ich uszkodzeń.

CZY LATO NISZCZY MOJE WŁOSY?

Lato samo w sobie nie powoduje uszkodzeń włosów, ale wiele czynników związanych z sezonem letnim może przyczynić się do uszkodzenia Twoich włosów. Chlor, słona woda, wilgoć i nadmierne słońce są często częścią lata, a zbyt duża ekspozycja może powodować łamliwość, puszenie sie, przebarwienia i odwodnienie.

JAK MOGĘ ZAPOBIEC ŁAMLIWOŚCI WŁOSÓW LATEM?

Stosuj środki zapobiegawcze, aby zminimalizować łamliwość się włosów. Odżywcze szampony, odżywki i maski oraz ochronne produkty do stylizacji są niezbędne. Bądź delikatna dla swoich włosów i unikaj niewłaściwego szczotkowania lub wystawiania ich na dodatkowe działanie ciepła.

JAK MOGĘ CHRONIĆ MOJE WŁOSY PRZED GORĄCĄ POGODĄ?

Najlepszą linią obrony jest połączenie dobrych produktów do włosów i ochrony fizycznej. Przed przystąpieniem do stylizacji, przygotuj włosy odżywką, a następnie użyj produktu chroniącego przed promieniowaniem UV lub wysoką temperaturą. Jeśli przebywasz na zewnątrz, pomocna może być również osłona włosów, np. kapelusz.

Wyłącznym dystrybutorem marki Davines w Polsce jest Sustainable Beauty Sp. z o. o.

Designed with LOVE by OTREE

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share