Blog

Maski do włosów: jak je nakładać i dlaczego to jest takie ważne

Jak?

Włosy każdej osoby mają różne potrzeby, o które należy dbać za pomocą produktów poprawiających ich wygląd, ale także wytrzymałość i strukturę. Razem odkryjmy supermoce masek do włosów.

Maski są jak eliksir dla naszych włosów, które każdego dnia narażone są na działanie suszarek, prostownic, zabiegów chemicznych takich jak farby czy rozjaśnianie, promienie UV, wysoką temperaturę latem lub mrozy zimą. Sprawdźmy już dziś, czym jest maska do włosów i dlaczego warto ją stosować i jak poprawnie jej używać.

Maska czy odżywka do włosów?

Po umyciu bardzo ważnym elementem pielęgnacji jest nałożenie maski lub odżywki. Ale uwaga, to nie to samo i te dwa produkty nie są zamiennikami:

 • Odżywkę należy stosować po każdym umyciu włosów szamponem. Ta dwójka to idealna para, niezbędna w trakcie każdej kąpieli!
 • Maski natomiast nie są kosmetykami do codziennego stosowania. Dzięki bogatej konsystencji i składnikom aktywnym, które wnikają głęboko, maski działają intensywniej niż odżywki. Aby nie obciążać włosów, nie należy ich nakładać za każdym razem gdy myjemy włosy, ale należy zachować regularność w ich stosowaniu.

Jak poprawnie używać masek: instrukcja krok po kroku

 • Umyj włosy i dobrze je wypłucz, aby usunąć wszelkie resztki szamponu.
 • Osusz włosy ręcznikiem, aby usunąć nadmiar wody.
 • Nałóż maskę na włosy na całej długości i na końce, równomiernie ją rozprowadzając.
 • Pozostaw ją na odpowiedni czas, postępując zgodnie z instrukcją na pudełku.
 • Dobrze wypłucz włosy, aby usunąć wszelkie ślady po masce: pozostawienie jej na dłuższy czas nie przedłuży ani nie wzmocni efektu. Wręcz przeciwnie, włosy będą obciążone i szybciej się przetłuszczą.
 • Delikatnie osusz włosy, najpierw poklepując je ręcznikiem, a następnie użyj suszarki do włosów o umiarkowanej temperaturze. Kiedy możesz, pozwól włosom wyschnąć naturalnie: oprócz zmniejszenia obciążania włókna włosa, zaoszczędzisz energię i zredukujesz emisję CO2.

Jak długo należy trzymać maskę na włosach?

Pamiętaj, że czas pozostawienia maski na włosach ma kluczowe znaczenie dla skuteczności zabiegów. Dziesięć minut to średni czas, ale może też trwać dłużej lub krócej: zawsze czytaj instrukcję użycia zamieszoną na opakowaniu lub na stronie Davines. Dowiedz się więcej, która maska jest dla Ciebie najlepsza, w zależności od tego, ile masz czasu!

Masz dużo czasu

Jeżeli masz dużo czasu, możesz bawić się każdym rodzajem masek. Dlatego my zalecamy spędzenie pełnego dnia w spa – samodzielnie lub z kimś innym – aby zadbać o swoje dobre samopoczucie. Kliknij poniżej, aby dowiedzieć się więcej jak zorganizować sobie domowe spa.

Nie masz za dużo czasu

Z drugiej strony, jeśli masz czas tylko na prysznic, wybierz maskę do zadań specjalnych, taką jak The Quick Fix: nadaje się do każdego rodzaju włosów i, co najważniejsze, w zaledwie 5 minut osiągniesz niesamowity efekt! Spróbuj w to uwierzyć! The Quick Fix Circle

Nie masz czasu

Jeśli zawsze jesteś w biegu, wypróbuj niewidzialną maskę The Restless Circle! Po nałożeniu staje się przezroczysta i nikt nawet jej nie zauważy. W ten sposób możesz zostawić maskę na czas ćwiczeń, jogi, oglądania filmu czy pracy przed komputerem. Następnie idź wziąć prysznic i voila! Odkryj z nami Restless. The Restless Circle

 

Jaka ilość maski jest odpowiednia?

Zbyt obfite użycie nie wzmocni pozytywnych efektów na włosach, a jedynie utrudni spłukanie produktu. Nałóż odpowiednią ilość maski w oparciu o:

 • Grubość włosów
 • Długość włosów
 • Miejsc, na które chcesz nałożyć maskę

Zwykle maska jest nakładana na długości i na końce. Ale są też specjalne produkty przeznaczone do skóry, takie jak The Purity Circle, czarna maska opracowana dla osób z bardzo przetłuszczającymi się włosami lub dla osób, które mieszkają w bardzo zanieczyszczonych obszarach i chcą zregenerować skórę głowy.

Nakładanie maski od nasady aż po końce nie jest zbyt popularne. Używaj określonej maski miejscowo, tylko w razie potrzeby, aby przedłużyć czas działania produktu.

Jak często należy stosować maski?

Dobre pytanie! Ogólnie rzecz biorąc dwa razy w miesiącu, ale właściwa częstotliwość jest uzależniona od potrzeb włosów, ilości myć czy kosmetyków, których używasz do codziennej pielęgnacji. Opakowania masek Davines – lub karty produktu na stronie internetowej – zawierają wskazówki dotyczące stosowania:  na początek możesz postępować zgodnie z tymi wskazówkami.

Aby jednak upewnić się, że jak najlepiej przestrzegasz właściwej rutyny pielęgnacyjnej włosów, daj sobie czas na eksperymentowanie i „wsłuchaj się” w swoje włosy: kiedy zaczną się łamać lub wymagają intensywniejszej pielęgnacji, natychmiast zastosuj kurację i zaznacz ten fakt w kalendarzu. Następnie obserwuj zmiany, aby sprawdzić jak długo utrzymuje się efekt pielęgnacyjny po użyciu maski na Twoich włosach. Może to być tydzień, a nawet dłużej.

Jeśli nadal masz wątpliwości, Twój fryzjer Davines pomoże Ci zrozumieć, jak właściwie aplikuje się maski na włosy. Następnym razem gdy pójdziesz do salonu, nie wahaj się poprosić o radę.

Wyłącznym dystrybutorem marki Davines w Polsce jest Sustainable Beauty Sp. z o. o.

Designed with LOVE by OTREE

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share