Blog

Naturalna ochrona przed słońcem, jak chronić włosy w upalne dni?

Lato to czas, gdy słońce świeci najintensywniej, a nasze włosy są szczególnie narażone na szkodliwe działanie promieni UV. Ochrona włosów przed słońcem jest równie ważna, jak ochrona skóry. Dlatego warto znać naturalne metody ochrony przed UV oraz najlepsze produkty do ochrony włosów. Przedstawiamy kilka wskazówek dla zdrowych włosów w upały, które pomogą Ci cieszyć się pięknymi i zdrowymi włosami przez całe lato.

Naturalne metody ochrony przed UV

Jednym z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów na ochronę włosów przed słońcem jest noszenie kapelusza lub chusty. Te ochronne okrycia na lato nie tylko dodadzą stylu Twojej letniej garderobie, ale również skutecznie chronią włosy przed szkodliwymi promieniami UV. Warto również stosować produkty ochronne do włosów, które tworzą na włosach barierę ochronną, zapobiegając ich przesuszeniu i uszkodzeniom. W każdej wakacyjnej kosmetyczce powinien znaleźć się rozświetlający fluid termiczny Sheer Glaze z linii Davines Heart of Glass. Nie tylko uchroni on włosy przed szkodliwym działaniem promieni UV, ale także nawilży i przywróci włosom elastyczność. 

Nie wyobrażamy sobie także słonecznego odpoczynku bez naszej linii SU, a szczególnie SU Hair Milk. To lekka odżywka bez spłukiwania, która zapewnia włosom ochronę przed UV i nawilżenie. 

Jak chronić włosy latem?

Podczas letnich dni warto unikać nadmiernego wystawiania włosów na słońce. Jeśli planujesz spędzić dużo czasu na zewnątrz, pamiętaj o używaniu produktów ochronnych, zarówno przed, jak i po ekspozycji na słońce. Davines SU Hair Mask to intensywnie nawilżająca maska, która regeneruje włosy po dniu spędzonym na słońcu. 

Wskazówki dla zdrowych włosów w upały

Regularne nawilżanie i odżywianie włosów to klucz do ich zdrowia latem. Pamiętaj, aby stosować nawilżające szampony i odżywki, które zapobiegają wysuszeniu włosów. Ochronne fryzury na lato, takie jak warkocze czy koki, również pomagają chronić włosy przed słońcem. 

Aby uniknąć uszkodzeń słonecznych, warto stosować regularnie produkty z filtrem UV przeznaczone do włosów. Oprócz produktów Davines, można również wypróbować naturalne metody ochrony przed UV, takie jak stosowanie oleju kokosowego, który ma naturalne właściwości ochronne. Regularne przycinanie końcówek pomoże zapobiegać rozdwajaniu się włosów i zachować ich zdrowy wygląd.

Pielęgnacja włosów w wakacje

Wakacje to czas relaksu, ale nie zapominaj o odpowiedniej pielęgnacji włosów. Stosuj maski nawilżające i produkty ochronne, aby Twoje włosy były zdrowe i pełne blasku. Stosuj produkty nawilżające i odbudowujące – to idealny wybór do pielęgnacji włosów w wakacje.

Ochrona włosów przed słońcem jest niezwykle ważna, aby uniknąć ich uszkodzeń i przesuszenia. Stosowanie naturalnych metod ochrony przed UV, najlepszych produktów do ochrony włosów oraz regularna pielęgnacja to klucz do zdrowych i pięknych włosów latem. Pamiętaj o tych wskazówkach dla zdrowych włosów w upały i ciesz się latem bez obaw o kondycję swoich włosów!

Wyłącznym dystrybutorem marki Davines w Polsce jest Sustainable Beauty Sp. z o. o.

Designed with LOVE by OTREE

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share