Blog

Ocean Keeper to morze nowych możliwości, aby dbać o ochronę bioróżnorodności w Polsce

Zbliżające się wielkimi krokami wakacje wielu z nas kojarzą się z wypoczynkiem nad morzem lub oceanem. W wyobraźni widzimy błękitną wodę i piękną, złotą, czystą plażę.

Aby ta wizja mogła być rzeczywistością, w tym roku Davines zatroszczy się także o wodę  – 17. czerwca spotkamy się z zaprzyjaźnionymi z marką fryzjerami z całej Polski i wspólnie posprzątamy plażę w Helu. Event jest częścią globalnej inicjatywy OCEAN KEEPER, ukierunkowanej na walkę z wszechobecnym plastikiem oraz ochronę światowych zasobów wody, a polscy styliści już w czerwcu będą mogli dołożyć do niej swoją cegiełkę.

Wraz z naszym długoletnim partnerem, Klubem Gaja, oraz Stacją Morską Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego zaprosimy naszych klientów nie tylko do wspólnej proekologicznej aktywności, ale też odwiedzimy razem będący częścią Błękitnej Wioski Dom Morświna oraz Fokarium, a także wysłuchamy wykładów o ekosystemie Bałtyku i żyjących w nim zagrożonych gatunkach. Dzięki naukowcom ze Stacji Morskiej zebrani na Półwyspie Helskim fryzjerzy Davines będą mieli okazję na własne oczy zobaczyć jak wygląda mikroplastik pozyskany z drogeryjnego kosmetyku.

Akcja sprzątania plaży organizowana przez Davines to nie tylko gest ekologicznej odpowiedzialności, ale również zaangażowanie społeczności fryzjerów w działania na rzecz środowiska oraz integracja i wymiana zawodowych doświadczeń. Jako marka chcemy budować świadomość ekologiczną naszych klientów, inspirować do zmiany, a poprzez dobrą zabawę i doskonałe towarzystwo chronić naszą planetę.

Chcesz być częścią tej zmiany? Zapytaj swojego Consulente o szczegóły akcji OCEAN KEEPER. Do zobaczenia na Helu!

Wyłącznym dystrybutorem marki Davines w Polsce jest Sustainable Beauty Sp. z o. o.

Designed with LOVE by OTREE

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share