Blog

Pielęgnujmy przyszłość już teraz

We Sustain Beauty, czyli nowy kierunek zrównoważenia Davines

Czy ochrona bioróżnorodności i regeneratywne rolnictwo organiczne mogą uratować świat? Tak, przekonujemy o tym cały świat w najnowszej kampanii społeczno-środowiskowej We Sustain Beauty. To nasze wezwanie do podjęcia realnych działań na rzecz klimatu.

Aby zagwarantować przetrwanie naszego gatunku, potrzebujemy zmiany. Nasza wizja ma charakter regeneratywny – dążymy do przywrócenia równowagi ekologicznej między człowiekiem a przyrodą, oddając to, co już otrzymaliśmy – podkreśla Davide Bollati, Prezes grupy Davines. Aby jeszcze bardziej zwiększyć swoje zaangażowanie w inicjatywy społeczno-środowiskowe, przekażemy łącznie 50 000 Euro dwóm organizacjom ekologicznym.

 

Pierwszy beneficjent to Instytut Rodale, który 75 lat temu przetarł szlaki ruchu na rzecz regeneracji upraw organicznych. W swojej działalności skupia się na badaniach, szkoleniach rolników i edukacji konsumentów. W ubiegłym roku ogłosiliśmy partnerstwo z Instytutem i utworzenie w Parmie centrum badawczego nad zrównoważonym rozwojem. Ośrodek będzie promował holistyczne metody uprawy o wysokim potencjale wychwytywania i magazynowania dwutlenku węgla w celu łagodzenia zmian klimatycznych.

Wsparcie otrzyma również Fundacja Slow Food na rzecz Bioróżnorodności. Owoc zawiązanej w 2014 roku współpracy pomiędzy Davines a fundacją stanowi linia Essential Haircare. Formuły kosmetyków do codziennej pielęgnacji włosów bazują na składnikach aktywnych z śródziemnomorskich upraw Slow Food. Projekt pozwala chronić gatunki roślin zagrożonych wyginięciem, wspierając tym samym włoskich rolników i lokalną społeczność.

 

We Stand/for regeneration – produkt z misją

Od czerwca w salonach współpracujących z Davines dostępny jest nowy produkt z limitowanej edycji: We Stand/for regeneration – płyn do mycia włosów i ciała. Etykieta produktu wyjaśnia nasze zaangażowanie w ochronę klimatu i podkreśla niezwykłe znaczenie składnika aktywnego pozyskiwanego dzięki współpracy z Instytutem Rodale – skórek i pestek winogron Barbera. To symboliczny gest wysiłku Davines, aby wywołać dobre zmiany w branży kosmetycznej i nie tylko.

Jesteśmy szczęśliwi, że nasze konkretne działania na rzecz środowiska i zrównoważonego rozwoju inspirują inne firmy z branży fryzjerskiej. Czujemy się pionierami pozytywnych zmian.

Odwiedź salon Davines i bądź cześcią pozytywnej zmiany.

Wyłącznym dystrybutorem marki Davines w Polsce jest Sustainable Beauty Sp. z o. o.

Designed with LOVE by OTREE

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share