Blog

Sculpting – blond koloryzacja na wiosnę 2021

Sculpting – blond koloryzacja na wiosnę 2021

Hit tegorocznego lata to przyciemniona grzywka, która zdominuje blond fryzury. Technika sculptingu stwarza idealną okazję do kreatywnej koloryzacji ton w ton. Komu pasuje ten trend? Jak zestawiać odcienie? Odpowiada trenerka marki Davines Anna Szeszuła.

Podobnie jak konturowanie w makijażu – sculpting  (z ang. rzeźbienie) wykorzystuje ciemniejsze tony, aby podkreślić charakter fryzury w kolorze blond. Tom Connell,  dyrektor artystyczny Davines, tego lata skupia się na grzywce – przyciemnia ją, stosując metodę koloryzacji z wolnej ręki. Stylista podkreśla: – Sculpting traktuje włosy jako cenny surowiec, na którym fryzjer może rzeźbić objętość przy użyciu różnych tonów koloru.

Nowa technika pozwala stworzyć ramę dla pokreślenia oczu. Idealnie balansuje rysy twarzy w kształcie okrągłym i kwadratowym.

 

Dla kogo? W jaki sposób dobierać odcienie?

– Metodę przyciemnionej grzywki możemy jak najbardziej stosować przy każdej długości i technice strzyżenia włosów, skupiając się na wybraniu odpowiedniego kształtu sekcji i ilości zaangażowanych do niej włosów – zaznacza trenerka Davines, Anna Szeszuła z poznańskiego salonu appo hair.

Fryzjerka dodaje: – Blond w stylu sculpting może nosić każdy z nas, kluczem jest zadbanie o odpowiedni odcień. Praca z różnymi tonami może przerodzić się w pewnego rodzaju grę kolorów. Jeśli zastosujemy chociaż nutę różowego odcienia na czysto rozjaśnionych włosach u osoby z niebieskimi lub niebieskoszarymi oczami, sprawimy, że tęczówka nabierze nawet lekko turkusowego, a na pewno głębszego, intensywnego niebieskiego koloru. Chłodnymi odcieniami włosów zneutralizujemy także zaczerwienioną cerę i popękane naczynka. Ciepłe, złociste tony zaś pięknie rozświetlą brzoskwiniową, opaloną skórę.

Kreatywne tonowanie

Grzywkę warto przyciemnić tonerami, które zapewniają półtrwały efekt, wypłukując się stopniowo i w naturalny sposób. Anna Szeszuła radzi: – Do koloryzacji ton w ton polecam system Davines View. To idealne rozwiązanie w przypadku włosów rozjaśnionych nie tylko nadaje pożądany kolor dzięki naturalnym pigmentom, ale także silnie wzmacnia strukturę włosów. Formuły produktów bazują na naturalnych poliglicerolach, które nawilżają, nabłyszczają i nadają miękkość.

Looki pochodzą z kolekcji Sculpture Prints – Tom Connell dla Davines

Wyłącznym dystrybutorem marki Davines w Polsce jest Sustainable Beauty Sp. z o. o.

Designed with LOVE by OTREE

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share