Blog

Sposoby na pielęgnację suchych włosów

Sposoby na pielęgnację suchych włosów

Suche włosy to problem, który dotyka coraz więcej kobiet. Co wpływa na pogorszenie ich kondycji, jak temu zaradzić i jaką dobrać pielęgnację? Sprawdź porady ekspertów Davines.

Suche włosy – przyczyny

Szorstkie w dotyku, matowe, nadmiernie puszące się – suche włosy w pełnej krasie. Jakie mogą być przyczyny suchych włosów? Częstym źródłem są predyspozycje genetyczne, gdy włosy wykazują naturalną skłonność do rozchylania łusek, skutkiem czego oddają wilgoć. Na przesuszenie włosów wpływa również zbyt częste korzystanie z agresywnych zabiegów chemicznych, szczególnie rozjaśnianie z użyciem silnych środków utleniających – niezależnie czy w salonie fryzjerskim, czy w domu. Dochodzi wówczas do przerwania wiązań wewnątrz struktury włosa, które nie tylko determinują ogólny wygląd włosów, ale także pomagają utrzymać wilgoć. Najpowszechniej występującą jednak przyczyną suchych włosów jest dobór niewłaściwych kosmetyków do pielęgnacji. Korzystanie z szamponów z SLS-ami i SLES-ami, które poza właściwościami pieniącymi nie wykazują pozytywnego działania na włosy, a wręcz przeciwnie – włosy są suche nawet po umyciu. Na pogorszenie kondycji włosów negatywnie oddziałują także kosmetyki zawierające siarczany, które dodatkowo mogą wysuszać skórę głowy. Przyczyną suchych włosów bywa również stosowanie preparatów regulujących wydzielanie sebum przez skórę głowy, w sytuacji, w której nie występuje problem nadprodukcji sebum.

Suche włosy po umyciu. Co z nimi zrobić?

Przede wszystkim w codziennej pielęgnacji obchodzić się z nimi z większą uważnością. Aby ograniczyć rozchylanie się łuski włosa, a tym samym oddawanie wilgoci na zewnątrz, warto myć je w letniej wodzie – im niższa temperatura, tym łuska szczelniej domknięta. Z włosów po umyciu należy odsączyć wodę, delikatnie masując je ręcznikiem. Zbyt agresywnie pocieranie uszkadza ich strukturę. Zbawienny wpływ ma także jak najrzadsze suszenie ich suszarką oraz stylizacja za pomocą urządzeń emitujących wysoką temperaturę. Jeżeli jednak korzystamy z ciepłych akcesoriów, pamiętajmy o zabezpieczeniu włosów sprayem termoochronnym OI Milk. Co jeszcze możemy robić z suchymi włosami? Wyeliminować kosmetyki ze składnikami negatywnie wpływającymi na ich kondycję. Wybierając produkty myjące i odżywiające, unikajmy tych zawierających SLS-y, SLES-y, alkohole, konserwanty i siarczany. Postawmy na kosmetyki do włosów suchych, które łagodnie o nie dbają, a dodatkowo mają przyjazny skład. Szampony, odżywki i maski odpowiednio dobrane do odwodnionych włosów, które przywrócą nawilżenie, sprawiając, że zapomnimy o problemie suchych włosów.

Nawilżanie suchych włosów

Nawilżanie włosów może rozpocząć się już podczas pierwszego kroku pielęgnacji, jakim jest mycie. Warto zdecydować się na wybór szamponu zawierającego łagodne detergenty – np. szamponu MOMO. Kosmetyk zapewnia głębokie nawilżenie dzięki zawartości ekstraktu z żółtego melona, bogatego w sole mineralne i witaminy. Pamiętajmy, że szczególnie suche włosy należy umyć dwukrotnie. Wszystkim fankom eko-pielęgnacji do gustu przypadnie szampon w kostce z tej samej linii. Zapakowany w papier FSC, o wysokiej wydajności, ze składnikami, które w 94% ulegają biodegradacji. Dzięki pH zbliżonemu do pH skóry głowy delikatnie, ale skutecznie oczyszcza włosy i skórę głowy. Ciekawą alternatywę stanowi szampon OI, który jest przeznaczony do wszystkich rodzajów włosów. Kremowa piana zapewnia maksymalną przyjemność stosowania, a zawartość olejku roucou zbawiennie działa na strukturę włosów – olejek, pozyskiwany z drzew rosnących w Amazonii, zawiera 100 więcej beta-karotenu niż marchew.

Odżywki na przesuszone włosy

Jakimi kosmetykami dbać o suche włosy po umyciu? Preparatami, które nie wymagają spłukiwania, dzięki czemu mogą maksymalnie nawilżyć włosy. Polecamy krem MOMO, który zwiększa nawilżenie, bez uczucia obciążenia. Aplikacja produktu na osuszone ręcznikiem włosy stanowi ostatni etap pielęgnacji. Posiadaczki suchych, a zarazem cienkich włosów, docenią odżywkę bez spłukiwania DEDE – działa remineralizująco i odżywczo, ułatwiając rozczesywanie. Zapobiega także nadmiernemu puszeniu się. Wszystkim tym, którzy pozostają wierni klasycznej odżywce do spłukania, polecamy MOMO – stosowana regularnie intensywnie regeneruje odwodnione włosy.

Wyłącznym dystrybutorem marki Davines w Polsce jest Sustainable Beauty Sp. z o. o.

Designed with LOVE by OTREE

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share