Blog

Wiosenna detoksykacja włosów, jak oczyścić włosy po zimie?

Wiosna to czas odnowy, nie tylko dla przyrody, ale także dla naszego ciała i skóry. Jednak często zapominamy o tym, że nasze włosy również potrzebują odświeżenia po zimie i długim okresie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Zimowa aura, suche powietrze w pomieszczeniach i wciąż działające grzejniki mogą sprawić, że nasze włosy stają się matowe, przesuszone i pozbawione blasku. Dlatego warto zadbać o wiosenną detoksykację włosów, aby przywrócić im zdrowy wygląd i energię.

Detoks włosów to proces oczyszczania skóry głowy i włosów z nagromadzonych toksyn, produktów do stylizacji oraz zanieczyszczeń. Wiosna to doskonały moment, aby przeprowadzić tę oczyszczającą kurację, która przywróci naszym włosom świeżość i lekkość po zimie.

 

Wiosenna pielęgnacja – klucz do odzyskania blasku włosów

Po długim okresie zimowej stagnacji nasze włosy mogą potrzebować głębokiego oczyszczenia, aby usunąć resztki produktów do stylizacji, martwe komórki skóry oraz zanieczyszczenia, które osadziły się na powierzchni skóry głowy i włosów. Dzięki temu oczyszczeniu włosy odzyskają swój naturalny blask i elastyczność.

 

Oczyszczanie włosów krok po kroku

  1. Delikatne Mycie: Rozpocznij od delikatnego mycia włosów, używając łagodnego szamponu oczyszczającego. Unikaj produktów zawierających silikony i parabeny. Do delikatnego oczyszczania włosów po zimie idealnie nada się SOLU Shampoo, delikatny szampon, który głęboko oczyszcza włosy i skórę głowy, usuwając nadmiar sebum i zanieczyszczenia, jednocześnie nie naruszając naturalnej równowagi skóry.
  2. Peeling Skóry Głowy: Zastosuj peeling do skóry głowy, aby usunąć martwe komórki i stymulować mikrokrążenie. To kluczowy krok detoksykacji. W tym celu zastosuj SOLU Sea Salt Scrub Cleanserscrub z solą morską, który odświeża skórę głowy i usuwa zanieczyszczenia, pozostałości produktów do stylizacji i cząsteczki zanieczyszczeń, jednocześnie stymulując mikrokrążenie.
  3. Odżywianie: Zastosuj odżywkę nawilżającą, aby przywrócić wilgotność włosom. Wybierz produkty z naturalnymi składnikami, takie jak aloes czy olej roucou. W tej roli idealnie sprawdzi się odżywcze masło OI Hair Butter, które nie tylko odżywi i nawilży włosy po zimie, ale także nada im zdrowego blasku.
  4. Maska Oczyszczająca: Regularnie używaj maski oczyszczającej, aby głęboko nawilżyć i odżywić włosy. Pomoże ona również w usunięciu zanieczyszczeń powodowanych przez środowisko zewnętrzne, kurz i metale ciężkie. Rewitalizująca maska Purity Circle zadziała detoksykująco i antyoksydacyjnie zarówno na skórę głowy, jak i włosy.

 

Detoksykacja włosów po zimie to nie tylko zabieg kosmetyczny, ale również rytuał dbania o siebie, który pozwoli nam poczuć się świeżo po zimowym okresie. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na dbanie o swoje włosy i wybrać odpowiednie produkty, które przywrócą im naturalną równowagę i blask.

Wyłącznym dystrybutorem marki Davines w Polsce jest Sustainable Beauty Sp. z o. o.

Designed with LOVE by OTREE

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share