Blog

Włosy i słońce – dlaczego ochrona UV jest istotna i jakich produktów używać?

Lato to czas, kiedy chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu, korzystając z uroków słońca. Niestety, promieniowanie UV, choć niezbędne dla naszego zdrowia, może być szkodliwe dla naszych włosów. Zrozumienie znaczenia ochrony UV dla włosów oraz wybór odpowiednich produktów ochronnych to klucz do utrzymania zdrowych i pięknych włosów przez cały rok.

 

Przyczyny uszkodzeń słonecznych włosów

Promieniowanie UV powoduje uszkodzenia struktury włosa, niszcząc keratynę – białko odpowiedzialne za siłę i elastyczność włosów. To prowadzi do utraty wilgoci, łamliwości, rozdwajania końcówek, a także blaknięcia koloru. Z biegiem czasu, efekty promieniowania UV na włosy mogą sprawić, że będą one wyglądać matowo i na pozbawione życia.

 

Najlepsze metody ochrony włosów przed UV

  1. Nakrycia głowy: Noszenie kapeluszy czy chustek chroni włosy przed bezpośrednim działaniem promieni UV.
  2. Kosmetyki z filtrem UV: Stosowanie produktów specjalnie zaprojektowanych do ochrony włosów przed słońcem.
  3. Unikanie ekspozycji: W miarę możliwości ograniczanie czasu spędzanego na słońcu w godzinach największego nasilenia promieniowania UV.

W Davines stawiamy na beztroski wakacyjny wypoczynek, dlatego mamy produkty, dzięki którym nie spadnie ci z barków problem ochrony włosów przed szkodliwym działaniem słońca.

Absolutnym must-have jest mleczko Davines SU Hair Milk – lekki spray, który nie tylko chroni włosy przed promieniowaniem UV, ale także nawilża i ułatwia rozczesywanie. Jego zastosowanie jest proste i szybkie: wystarczy spryskać wilgotne lub suche włosy przed wyjściem na słońce. Aplikację warto powtarzać w ciągu dnia, szczególnie, gdy włosy moczone są w wodzie.

Po dniu na plaży warto zadbać o odpowiednią pielęgnację. Pomoże w tym Davines SU Hair & Body Wash – łagodny szampon i żel do ciała w jednym, który usuwa sól, chlor i resztki filtrów UV, jednocześnie chroniąc włosy i skórę.

Aby na co dzień dbać o ochronę włosów przed promieniowaniem UV, jednocześnie pielęgnując kosmetyczny kolor włosów, warto sięgnąć po Heart of Glass Sheer Glaze. Ten rozświetlający fluid termiczny do włosów blond, zarówno naturalnych, jak i koloryzowanych. zapewni nawilżenie, połysk i ochronę przez wysoką temperaturą i promieniami UV.

Pamiętajmy, że dobrze nawilżone włosy będą mniej podatne na szkodliwe działanie promieni UV. By zapewnić im jeszcze lepszą kondycję, regularnie stosuj np. odżywkę DEHC MOMO długotrwale nawilżającą włosy. Formuła produktu ułatwia rozczesywanie plączących się włosów, zapewniając im miękkość i jedwabistość.

 

Porady dotyczące ochrony włosów przed słońcem

  • Regularnie używaj produktów z filtrem UV: Codzienna aplikacja filtrów UV na włosy to najlepsza profilaktyka uszkodzeń słonecznych włosów.
  • Dbaj o nawilżenie: Używaj odżywek i masek nawilżających, aby zapobiegać przesuszeniu włosów.
  • Unikaj częstego mycia: Zbyt częste mycie włosów może pozbawić je naturalnych olejków ochronnych.

 

Ochrona włosów przed starzeniem się

Starzenie się włosów to naturalny proces, który jednak można opóźnić, dbając o ich odpowiednią ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak promieniowanie UV. Regularne stosowanie produktów ochronnych pomaga zachować młodzieńczy wygląd włosów, ich blask i elastyczność.

 

Profilaktyka uszkodzeń słonecznych włosów

Podsumowując, ochrona włosów przed słońcem jest niezbędna, aby zapobiegać ich uszkodzeniom, przesuszeniu i starzeniu się. Zrozumienie znaczenia ochrony UV dla włosów oraz stosowanie odpowiednich produktów to kluczowe kroki w pielęgnacji włosów. Pamiętaj o regularnym używaniu filtrów UV, aby cieszyć się zdrowymi i pięknymi włosami przez cały rok.

Zadbaj o swoje włosy już dziś, wybierając najlepsze metody ochrony przed UV i ciesz się zdrowymi, lśniącymi włosami bez względu na porę roku!

Wyłącznym dystrybutorem marki Davines w Polsce jest Sustainable Beauty Sp. z o. o.

Designed with LOVE by OTREE

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share