Blog

Wpływ promieniowania UV na włosy

Jak chronić włosy przed szkodliwym wpływem słońca latem?

Letnie dni zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu, a słońce to nieodłączny element wakacyjnego odpoczynku. Ekspozycja słoneczna naraża jednak włosy na szkodliwe działanie promieniowania UV. W sezonie wakacyjnym ochrona włosów przed promieniowaniem UV staje się niezwykle istotnym aspektem pielęgnacji. W tym artykule dowiesz się, czym skutkuje niezapewnienie ochrony włosów przed słońcem. Zdradzimy też, jakie kroki możesz podjąć, aby zapewnić odpowiednią ochronę włosom latem.

 

Dlaczego ochrona włosów przed promieniowaniem UV jest tak ważna?

Przebarwienia, poparzenia, a nawet nowotwory – promieniowanie UV emitowane przez słońce wywiera negatywny wpływ na naszą skórę. Nierzadko zapominamy, że również włosy są narażone na jego szkodliwe działanie. Promienie UV mogą prowadzić do osłabienia struktury włosów, nadmiernego przesuszenia, utraty elastyczności oraz blaknięcia koloru. W rezultacie włosy stają się matowe, łamliwe i trudne w stylizacji. Dlatego właśnie ochrona włosów przed promieniowaniem UV – zaraz obok nawilżenia – powinna stać się głównym filarem pielęgnacji, kiedy spędzamy więcej czasu na zewnątrz.

 

Trzy kroki do ochrony włosów przed słońcem latem

Aby zapewnić właściwą ochronę włosów przed latem, warto zastosować kilka prostych kroków:

1. Używaj produktów z filtrami UV

Ochrona włosów przed słońcem zaczyna się od wyboru odpowiednich produktów do pielęgnacji. Latem polecamy lekkie preparaty z filtrami przeciwsłonecznymi. Uniwersalne mleczko SU Hair Milk z filtrami UV-A i UV-B zapobiegają wysuszeniu i uszkodzeniu włosów. Chroni kolor włosów i utrzymuje je miękkie, elastyczne, ułatwiając rozczesywanie. Odżywka z bestsellerowej linii OI Conditioner zapewnia ochronę antyoksydacyjną przed promieniami UV, dodatkowo przyspieszając proces suszenia i zapewniając trwały zapach. Fluid termiczny Heart of Glass Sheer Glaze polecamy blondynkom – nie tylko działa fotoochronnie, ale także zapobiega niepożądanym tonom na wszystkich odcieniach blondu.

2. Unikaj intensywnego słońca w godzinach około południowych

W godzinach 10-16, kiedy słońce jest najgroźniejsze, warto ograniczyć ekspozycję włosów na jego promieniowanie. W porze południowej korzystaj z atrakcji, podczas których włosy nie będą miały bezpośredniego kontaktu ze słońcem. Zamiast kąpieli w basenie lub morzu wybierz lekturę ulubionego magazynu pod parasolem.

3. Zabezpieczaj włosy tkaninami

Noszenie kapelusza lub chusty może również pomóc w zminimalizowaniu działania szkodliwych promieni na włosy. Nakrycia głowy zabezpieczają nie tylko włosy, ale również skórę głowy – kapelusze z dużym rondem dodatkowo ochronią także twarz.

 

Przestrzeganie zasad odpowiedzialnego korzystania ze słońca i stosowanie profesjonalnych kosmetyków fryzjerskich pomoże zapewnić właściwą ochronę włosów latem. Dzięki temu fryzura zachowa zdrowy wygląd i piękny blask.

 

Powiązane wpisy:

Wyłącznym dystrybutorem marki Davines w Polsce jest Sustainable Beauty Sp. z o. o.

Designed with LOVE by OTREE

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share