Blog

Zalety olejowania włosów

Zalety olejowania włosów

Olejowanie włosów zdobywa coraz większą popularność, zwłaszcza wśród miłośniczek pielęgnacji z wykorzystaniem produktów ekologicznych. Trenerka Davines Ania Szeszuła podpowiada, jak dobrać właściwy olej i w jaki sposób przeprowadzić zabieg w domu.

Przy wyborze olejku warto mieć na uwadze potrzeby włosów oraz skóry głowy. Należy też ocenić porowatość włosów i dobrać odpowiedni produkt do naszych oczekiwań. Istotne jest też, żeby olej był nierafinowany, tłoczony na zimno, wtedy zachowuje najwięcej dobroczynnych składników. Przyjrzyjmy się kilku możliwościom.

 

 

Olej rycynowy – jego forma jest bardzo gęsta, tłusta i treściwa, dlatego łatwiej jest go stosować po zmieszaniu z innymi, bardziej lejącymi olejami. Pozyskiwany jest z nasion rącznika pospolitego bogatego w kwasy tłuszczowe, witaminy, minerały, białka i kwas rycynolowy. Najlepiej sprawdza się na włosach niskoporowatych, nawilża je i wypełnia, a nakładany również na skórę głowy ma między innymi działanie przeciwbakteryjne, łagodzi podrażnienia, stymuluje wzrost włosów i zapobiega ich wypadaniu.

Olej z pestek malin – ma lekką, leistą konsystencję, zawiera bardzo dużo kwasów tłuszczowych, witaminę A, E, flawonoidy i kwas elagowy oraz naturalny filtr UV. Świetnie działa na włosach średnioporowatych, uwydatnia też skręt loków, nawilża, nabłyszcza i dyscyplinuje oraz zabezpiecza przed promieniowaniem słońca. Nałożony na skórę głowy regeneruje ją, nawilża, działa antyseptycznie i łagodzi podrażnienia.

Olejek z awokado – jest łatwo wchłanialny, bardzo bogaty w dobroczynne składniki, zawiera witaminy E, C, D, K, biotynę, kwasy tłuszczowe i minerały. Najlepiej sprawdza się na wysoko i średnioporowatych włosach. Działa antyoksydacyjnie, uelastycznia, wygładza i wzmacnia osłabione włosy, wypełnia je oraz chroni przed wysoką temperaturą. Można go też stosować jako serum chroniące i dyscyplinujące końcówki. Wzmacnia cebulki włosów i pomaga zwalczać problemy skórne (egzema, łuszczyca), ma również właściwości przeciwbakteryjne oraz przeciwwirusowe.

 

Olejek z pestek granatu – w starożytnych czasach był symbolem odradzania. Ma gęstą konsystencję i soczysty zapach, zawiera kompozycję kwasów tłuszczowych, w tym kwas punikowy, linolowy i wit. C, E. Świetnie się sprawdzi na niskoporowatych włosach, intensywnie nawilża je, wzmacnia oraz sprawia, że są gładkie i miękkie. Obniża również PH, stosowany na skórę głowy ma właściwości oczyszczające, przeciwbakteryjne, łagodzące, antyoksydacyjne i stymuluje wzrost włosów.

Olejek jojoba – pozyskiwany z nasion krzewu jojoba, rosnącego na terenach pustynnych Stanów Zjednoczonych, olej wykazuje silne działanie kondycjonujące. Dzięki właściwościom nawilżającym wzmacnia strukturę włosów, zapobiegając łamliwości, rozdwajaniu końcówek, oraz chroniąc przed wysuszeniem. Ponadto działa przeciwutleniająco i odżywczo. Znajdziemy go w formule olejku Authentic Nourishing Oil.

Olejek arganowy – ma delikatną konsystencję i przyjemny zapach, jest pozyskiwany z drzew arganowych Maroka. Dobrze wpływa na każdy rodzaj włosów. Zawiera witaminę E, karotenoidy, zestaw kwasów tłuszczowych, głównie omega-6 i omega-9. Odżywia, regeneruje, chroni przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych, zapewnia ochronę termiczną, nabłyszcza, pobudza wzrost włosów, i reguluje działanie gruczołów łojowych.

 

Zabieg olejowania włosów możemy wykonywać na suchych oraz na mokrych włosach, jednak zanim przystąpimy do pielęgnacji, warto jest oczyścić włosy i skórę głowy z różnego rodzaju zanieczyszczeń. Wzmocnić efekt zabiegu pozwoli użycie szamponów oczyszczających i peelingów, np. Davines SOLU Sea Salt Scrub Cleanser, który zawiera sól morską złuszczającą naskórek. Olejek albo mieszankę olejków nakładamy na skórę głowy i włosy, unikając nadmiaru. Zostawiamy na czas od 15 minut do nawet całej nocy (im dłużej, tym intensywniejszy efekt). W celu usunięcia olejku z włosów należy go zemulgować, czyli polać wodą i delikatnie masować tak jak przy myciu. Po spłukaniu myjemy włosy szamponem (najlepiej bez SLS-ów i parabenów, a jeśli z silikonami – to tylko tymi rozpuszczalnymi w wodzie), następnie nakładamy odżywkę (również unikając ciężkich silikonów), w razie potrzeby używamy kolejnego preparatu pielęgnacyjnego, czyli mleczka lub olejku bez spłukiwania.

 

 

Wyłącznym dystrybutorem marki Davines w Polsce jest Sustainable Beauty Sp. z o. o.

Designed with LOVE by OTREE

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share