Kolekcja Light. Time&Colour

Light. Time&Colour – kolekcja Toma Connella dla Davines

4 różne portrety fryzjerskie osadzone w szerszym kontekście społeczno-artystycznym – Davines zaprezentował najnowszą kolekcję Light. Time&Colour. Dyrektor artystyczny marki Tom Connell zadbał, by tym razem – jak w malarstwie – to kolor stanowił wskazówkę do interpretacji obrazów.

Kolekcja Light. Time&Colour to najnowszy projekt Toma Connella, który obejmuje badania nad interpretacją indywidualności każdej kobiety. W tym celu fryzjer wykracza poza stylizację włosów, poszukując punktów wspólnych fryzjerstwa oraz mody, muzyki, architektury i designu. Każdy look to efekt poszukiwania odniesień do kontekstów społeczno-kulturowych i artystycznych, które – zgodnie z intencją autora – utrudniają odczytywanie kolekcji w prostym aspekcie fryzjerstwa, zbliżając ją do dzieła sztuki.

 

Kolekcje na rok 2021 są kontynuacją długofalowej podróży kulturowej mającej na celu wypełnienie luki pomiędzy przemysłem fryzjerskim, designem, sztuką i modą. To praca innowacyjna, ale z przejrzystym, autentycznym podejściem

wyjaśnia Tom Connell

First Light

Kształt nawiązujący do architektury japońskiej, której surowcem jest drewno, w ciepłej tonacji beżu. Look za każdym razem odsłania nowy szczegół: stopniowane podcięcie, węzeł, przesadna grzywka z efektem pióra.

Wyłącznym dystrybutorem marki Davines w Polsce jest Sustainable Beauty Sp. z o. o.

Designed with LOVE by OTREE

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share