Grow Beautiful

Jesteśmy zaangażowani w działania na rzecz klimatu poprzez ścisłą integrację piękna i regeneratywnego rolnictwa organicznego.

Dzięki kampanii Grow Beautiful zwracamy uwagę na potencjał rolnictwa regeneratywnego w zakresie łagodzenia zmian klimatycznych poprzez pochłanianie dwutlenku węgla, zapobieganie odparowywaniu wody do atmosfery i ochronę bioróżnorodności.

Wszystko zaczęło się w 2014 roku, od zawiązania współpracy z organizacją Slow Food. Dzięki niej realnie chronimy bioróżnorodność życia na Ziemi poprzez wsparcie włoskich rolników, którzy uprawiają gatunki roślin zagrożonych wyginięciem. Roślinne ekstrakty o wyjątkowych właściwościach kosmetycznych znaleźć można w produktach Essential Haircare – linii do pielęgnacji włosów w pełni reprezentującej wartości marki.

7 lat później jako pierwsza marka w branży kosmetycznej podjęliśmy działania na rzecz badań i edukacji o znaczeniu regeneratywnego rolnictwa organicznego. Cel ten realizujemy wspólnie z Instytutem Rodale, światowym liderem w dziedzinie promocji zrównoważonego rolnictwa. Przy siedzibie Davines w Parmie powołano do życia Europejskie Centrum Regeneratywno-Organiczne, kontrolowane przez laboratorium badawcze. Na przestrzeni niemal 16 hektarów uprawiane są rośliny, które wykorzystuje się do tworzenia formuł i produkcji kosmetyków Davines.

W 2022 roku ruszyła pierwsza odsłona kampanii społeczno-środowiskowej Davines na rzecz ochrony gleby i łagodzenia zmian klimatycznych pod nazwą We Sustain Beauty. Bohaterem tej akcji był żel do mycia włosów i ciała We Stand/for regeneration ze składnikiem aktywnym z wytłoków z winogron, pochodzącym z włoskiego Slow Food Presidium i po raz pierwszy również z upraw regeneratywno-organicznych. Druga edycja kampanii We Sustain Beauty występowała pod hasłem Grow Beautiful, które znalazło się na słynnej torbie z bawełny organicznej, pozyskiwanej z upraw regeneratywno-organicznych w Indiach. 

Trzecia odsłona kampanii, pod zmienioną nazwą Grow Beautiful, to nasz manifest  w zakresie szerzenia aktywizmu klimatycznego. Akcji towarzyszy wyjątkowy produkt – mydło do włosów i ciała w kostce We Stand/for regeneration, zawierające składnik aktywny pochodzący z upraw regeneratywno-organicznych w Europejskim Centrum Regeneratywno-Organicznym przy Davines Village w Parmie. 

Wyłącznym dystrybutorem marki Davines w Polsce jest Sustainable Beauty Sp. z o. o.

Designed with LOVE by OTREE

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share