Kolor w nowym świetle

Od perłowego blondu do brązowego blondu i popielatej miedzi: odtwórz na włosach wszystkie odcienie zachodzącego słońca.

W Sunlight Hours, nowej kolekcji Toma Connella, Dyrektora Artystycznego Davines, to kolor i jego różne odcienie znajdują się w centrum uwagi. Pierwsze trzy propozycje na 2022 rok są inspirowane zmianami światła w ciągu dnia oraz sposobem, w jaki odbicie promieni słonecznych na włosach może zmienić nasze postrzeganie koloru. Światło o wschodzie słońca jest mleczne i cętkowane, podczas gdy w południe jest jasne i czyste – tak samo nasze włosy mogą manifestować różne odcienie i nastroje.

Podczas wizyty w Wiosce Davines w Parmie szczególne wrażenie zrobił na mnie sposób, w jaki światło słoneczne barwi ściany o różnych porach dnia. O wschodzie słońca są mleczne i cętkowane, w południe jasne i czyste, a o zachodzie pojawiają się ciepłe odcienie tęczy. Było dla mnie jasne, że nowa kolekcja musi być poświęcona światłu.

Tom Connell – Davines Hair Art Director

Ludzkie oko i mózg wspólnie przekładają światło na kolor. Receptory światła w oku przekazują informacje do mózgu, który wytwarza znane nam wrażenia kolorystyczne. Nie inaczej jest w przypadku kolor włosów, ponieważ wyglądają inaczej w różnych porach dnia. Ze względu na zmienną temperaturę światła to, co wygląda na jasny blond w porze śniadania, może wydawać się złociste podczas kolacji.

Tom Connell – Davines Hair Art Director

Credits

Tom ConnellDavines Hair Art Director

Ashleigh HodgesKoloryzacja

Jon Gorrigan – Zdjęcia

Wyłącznym dystrybutorem marki Davines w Polsce jest Sustainable Beauty Sp. z o. o.

Designed with LOVE by OTREE

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share