Dobrostan zwierząt

NASZE WARTOŚCI

Jako Grupa Davines jesteśmy zobowiązani do wytwarzania tylko najwyższej jakości produktów, które spełniają bezkompromisowe standardy skuteczności i etyki. Nie testujemy naszych produktów na zwierzętach, ani nie zlecamy testów naszych produktów lub składników na zwierzętach. Taka praktyka nie jest zgodna z wyznawanymi przez nas wartościami. 

Od 2017 roku nie rejestrujemy żadnych nowych produktów w Chinach ze względu na wymagania dotyczące testów na zwierzętach. Jednocześnie, aby uniknąć jakichkolwiek przyszłych testów na zwierzętach przeprowadzanych przez lokalne władze, zaczęliśmy szukać alternatywnych sposobów sprzedaży naszych produktów w Chinach w celu uniknięcia potencjalnych testów na zwierzętach.

Począwszy od pierwszego kwartału 2021 roku, rozpoczęliśmy krajową produkcję kosmetyków do zastosowań niespecjalnych w celu dystrybucji na rynek chiński. Ta droga produkcji krajowej nie wymaga przeprowadzania testów na zwierzętach. Zgodnie z obecną praktyką, lokalne władze nie uwzględniają testów na zwierzętach w procesie rejestracji kosmetyków niespecjalnego zastosowania pakowanych w Chinach i spełniających lokalne normy bezpieczeństwa, tak jak nasze produkty. Władze chińskie mogłyby wymagać przeprowadzenia testów na zwierzętach po wprowadzeniu na rynek produktów kosmetycznych do niespecjalnego zastosowania pakowanych w Chinach, gdyby istniały jakiekolwiek obawy dotyczące ich bezpieczeństwa. W takim przypadku firma ma możliwość wycofania produktu z rynku, zanim przeprowadzone zostaną jakiekolwiek testy na zwierzętach. Chociaż nie przewidujemy, że będzie to problem dla Grupy Davines, zobowiązujemy się, że nie będziemy ani teraz, ani nigdy w przyszłości testować produktów na zwierzętach.

W międzyczasie, pracujemy nad uzyskaniem certyfikatu Leaping Bunny dla wszystkich naszych marek. Proces ten rozpocznie się od produktów Skin Regimen. Celem naszej Grupy jest jak najszybsze uzyskanie aprobaty Leaping Bunny dla produktów Davines i Comfort Zone.

 

*Produkty do zastosowań specjalnych to kosmetyki o działaniu podobnym do farmaceutyków, przeznaczone do rozwiązywania konkretnych problemów, takich jak wypadanie włosów lub ochrona przeciwsłoneczna.

 

Wyłącznym dystrybutorem marki Davines w Polsce jest Sustainable Beauty Sp. z o. o.

Designed with LOVE by OTREE

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share