Slow Food Farms i Essential Haircare

Także Ty możesz pomóc nam uratować gatunki roślin zagrożonych wyginięciem. Każdy produkt z linii Essential Haircare zawiera unikalny składnik aktywny pochodzący z włoskich upraw Slow Food Presidia.

Chcemy opowiedzieć Ci historię o pozytywnym wpływie na środowisko i ochronie bioróżnorodności. Poznaj naszą linię kosmetyków Essential Haircare, która jednocześnie dba o Twoje włosy i Planetę.

Każdy produkt linii Essential Haircare zawiera aktywny składnik pochodzący z włoskiego Slow Food Presidium.

 

Bohaterami tej linii są włoscy rolnicy, którzy kultywują tradycje rodzinne uprawy roślin stanowiących dziedzictwo regionu takich jak pomidor Fiaschetto z Brindisi czy kapary z Saliny. Doceniamy ich działalność na rzecz ochrony bioróżnorodności i czynnie angażujemy się w ten projekt.

Pomidor Fiaschetto z Corovaginy

To bardzo pożywna roślina bogata w węglowodany i białka, zawierająca witaminę C, która jest silnym przeciwutleniaczem. Ma wyjątkowe działanie odżywcze – sprawdza się w pielęgnacji włosów łamliwych lub zniszczonych na skutek zabiegów chemicznych.

Kapary z Saliny

Ekstrakt z kwiatów kaparów z Saliny jest bogaty w przeciwutleniacze, które skutecznie chronią i rozświetlają farbowane włosy.

Oliva Minuta z Ficarra

Drzewo oliwne pochodzi z basenu Morza Śródziemnego. Ekstrakt z oliwek jest bogaty w kwasy tłuszczowe i witaminy, które zapewniają włosom odżywienie i miękkość.

Migdały z Noto

Ekstrakt z migdałów jest bogaty w proteiny, witaminy z grupy B oraz E, nienasycone kwasy tłuszczowe, magnez, żelazo, potas, miedź i fosfor. Pomaga wygładzić i odżywić puszące się włosy.

Melon Cartucciaru z Paceco

Ekstrakt z żółtego melona jest bogaty w wodę, witaminy i sole mineralne, które zapewniają włosom długotrwałe nawilżenie.

Soczewica z Villaba

Ekstrakt z soczewicy jest bogaty w serynę i kwas glutaminowy, dzięki czemu idealnie nadaje się do pielęgnacji włosów długich lub zniszczonych.

Czerwony seler z Orbassno

Bogaty w sole mineralne, takie jak sód, potas i wapń, ekstrakt z czerwonego selera ma działanie remineralizujące włosy.

Rzepa z Caprauna

Jest bogata w minerały, takie jak fosfor, żelazo i wapń oraz witaminy A, B i C, które nadają objętość włosom cienkim i wiotkim.

Gryka z Valtelliny

Jest bogata w sole mineralne, takie jak żelazo, cynk i selen oraz proteiny. Zawiera wysokie stężenie wszystkich niezbędnych aminokwasów oraz substancji antyoksydacyjnych.

Sól morska z Trapani

Jest szczególnie bogata w magnez, potas i mikroelementy. Głęboko oczyszcza skórę głowy z delikatnym efektem złuszczania.

Pomarańcza Chinotto z Savony

Ekstrakt z pomarańczy jest bogaty w witaminę C, która ma silne działanie przeciwutleniające i ochronne na skórę i włosy.

Wyłącznym dystrybutorem marki Davines w Polsce jest Sustainable Beauty Sp. z o. o.

Designed with LOVE by OTREE

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share