Olivo Quercetano Presidium

W celu promowania bioróżnorodności w 2017 roku powołano do życia inicjatywę Quercetano Olive Presidium, by chronić drzewa oliwne występujące na obszarze położonym między włoskimi prowincjami Lucca i Massa Carrara. Davines kontynuuje swoje zobowiązania we współpracy z The Slow Food Fundation of Biodiversity.

Dzięki tej inicjatywie Davines stara się zapobiec zanikaniu i degradacji zagrożonego gatunku roślinnego, stanowiącego bogate dziedzictwo genetyczne, niezbędnego do utrzymania równowagi życia na naszej planecie

Davines i Slow Food

Wielowiekowe gaje oliwne są obecnie zagrożone przez szybki rozwój, który znacząco zmniejsza przestrzeń, na której można je uprawiać. Od tysiącleci uprawa oliwek w Versilii, a w szczególności na równinie otaczającej Querceto, była najważniejszym czynnikiem kształtującym gospodarkę oraz krajobraz.

Davines współpracuje z Fondazione Slow Food per la Biodiversità Onlus (Fundacja Slow Food na Rzecz Bioróżnorodności) od 2014 roku poprzez wspieranie projektu Slow Food Presidia. Inicjatywa ta angażuje producentów z całego świata w celu ochrony tradycyjnych metod uprawy roślin zagrożonych wyginięciem, promowania specjalnych obszarów oraz wskrzeszenia historycznych zawodów i metod przetwarzania wyprodukowanych dóbr.

Linia Essential Haircare została opracowana przy użyciu aktywnych składników z dziewięciu włoskich gospodarstw zrzeszonych w Slow Food Presidia. Do przygotowania formuł kosmetyków wykorzystano między innymi kapary z Saliny, melon z Paceco Cartucciaru, pomidora z Guaceto Fiaschetto i migdały z Noto.

Wyłącznym dystrybutorem marki Davines w Polsce jest Sustainable Beauty Sp. z o. o.

Designed with LOVE by OTREE

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share