Dzień Zrównoważonego Piękna

Koncept

Dzień Zrównoważonego Piękna (ang. Sustainable Beauty Day) to autorska inicjatywa Davines. Promuje i wspiera szlachetne, nieskażone relacje pomiędzy pięknem, biznesem i środowiskiem. Udowadnia, że synergia tych trzech elementów jest możliwa i przynosi konkretne rezultaty.

Formuła akcji jest prosta – fryzjerzy współpracujący z Davines angażują w swoich salonach klientów do zbiórki funduszy na rzecz wsparcia działań prośrodowiskowych. Pierwsza edycja Dnia Zrównoważonego Piękna odbyła się w 2010 roku we Włoszech. Od tamtego czasu każdego roku do inicjatywy dołączają kolejne kraje.

W Polsce i na świecie

Drzewko do drzewka i zbierze się las. Fryzjerzy związani z Davines od 2016 roku sadzą w Polsce drzewa w ramach akcji Dzień Zrównoważonego Piękna.

Partnerem eko-inicjatywy jest Klub Gaja, który od ponad 35 lat chroni przyrodę w Polsce. Zgromadzone fundusze przeznaczane są na wsparcie Święta Drzewa – programu, w ramach którego Klub Gaja organizuje akcje sadzenia drzew, zakłada ogrody i parki, otacza opieką stare drzewa i prowadzi szeroką działalność edukacyjną.

Sustainable Beauty Day od kilku lat gromadzi społeczność fryzjerów we Włoszech, Francji, Hiszpanii, Norwegii, Szwecji, Kanadzie i USA. Dzięki akcji zasadzono drzewa m.in. w Mozambiku, Brazylii, Indonezji, Włoszech, na Madagaskarze.

Wyłącznym dystrybutorem marki Davines w Polsce jest Sustainable Beauty Sp. z o. o.

Designed with LOVE by OTREE

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share