Piękno dla Ciebie, piękno dla Planety

Piękno + równowaga we wszystkim, co robimy

Od momentu założenia firmy Davines w 1983 roku wiele się zmieniło: historia rozpoczęła się w małym, rodzinnym laboratorium badawczym, by na przestrzeni lat stać się międzynarodową organizacją certyfikowaną przez B Corp.

Ale mimo globalnego rozwoju pozostajemy firmą o rodzinnych tradycjach, której celem jest tworzenie pięknych produktów do pielęgnacji włosów, tak by pamiętać o środowisku i zrównoważeniu.

Sprawdź, w jaki sposób wcielamy nasze motto „piękno + zrównoważony rozwój” we wszystkie nasze działania.

W Davines wierzymy, że życie pomiędzy pięknem a równowagą, które nazywamy “zrównoważonym pięknem”, może poprawić jakość naszego życia oraz nasze otoczenie.

Davide Bolatti, Właściciel

Uważamy, że liczby mają znaczenie… dlatego z dumą ogłaszamy, że:

Niech biznes stanie narzędziem do czynienia dobra

W 2016 roku Grupa Davines uzyskała certyfikat B Corporation. Nazwa pochodzi od angielskiego określenia Benefit Corporation – zrzeszenia firm, dla których priorytetem są działania na rzecz dobra społecznego oraz środowiska, a nie tylko generowanie zysków. B Corp to taki certyfikat jak fair trade (ang. sprawiedliwy handel), jednak w odróżnieniu od niego odnosi się do wszystkich aspektów działalności firmy. Ocenie podlega 5 obszarów: pracownicy, zarządzanie, społeczność, klienci, środowisko.

Jako firma przestrzegamy najwyższych standardów odpowiedzialności społecznej i środowiskowej oraz przejrzystości działań. Po otrzymaniu certyfikatu w 2016 roku zdecydowaliśmy się dostosować cele naszej firmy do Sustainable Development Goals (SDG’s) opisanych w Agendzie ONZ 2030. Pomogło to nam wytyczyć nowe cele i projekty, na których się skupiamy. W 2019 roku, drugi rok z rzędu, organizacja B Lab przyznała nam tytuł Best For The World: Enviroment honoree. Postrzegamy biznes jako pozytywną siłę, która może generować zysk, ale jednocześnie wywierać dobry wpływ na ludzi i środowisko.

Certyfikat B Corp to jedyny certyfikat, który mierzy wszystkie społeczne i środowiskowe parametry. The B Impact Assesssment (Ocena wpływu) pozwala sprawdzić, w jaki sposób operacje i przyjęty model biznesowy firmy wpływają na pracowników, społeczność, środowisko oraz klientów.

B Corporation, komunikat z oficjalnej strony

Stworzone z myślą o Tobie

Właściwa pielęgnacja włosów składa się z dwóch elementów: wysokiej jakości składników i odpowiedniej wydajności. Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować różnorodną gamę szamponów, odżywek, masek, zabiegów oraz produktów do stylizacji, dzięki czemu możesz dostosować je do swoich potrzeb i oczekiwań.

1. Naturalne i bioróżnorodne składniki w naszych kosmetykach sprawią, że Twoje włosy będą piękne i pachnące.
2. Nasze laboratoria, tworząc nowe formuły, świadomie i naukowo podchodzą do rozwiązywania problemów włosów i skóry głowy.
3. Produkty Davines nie zawierają kontrowersyjnych składników, aby chronić włosy i zapewnić im świetną kondycję.

Wyłącznym dystrybutorem marki Davines w Polsce jest Sustainable Beauty Sp. z o. o.

Designed with LOVE by OTREE

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share