Heart of Glass – opis linii

Twój blond w najlepszym wydaniu

 

Blondynki, czas poznać linię Heart of Glass! Dzięki tej łatwej w użyciu 5-stopniowej pielęgnacji kompleksowo zadbacie o swoje blond włosy.

Potrzeby wszystkich rodzajów blondu zaspokajają wygładzający szampon, serum nadające blasku, odżywka, kuracja wzmacniająca i rozświetlający fluid termiczny.

NATURA I NAUKA: TWOI SPRZYMIERZEŃCY DLA ZREGENEROWANYCH, MOCNYCH I ODŻYWIONYCH WŁOSÓW

Niebieski szampon i odżywka rozświetlą Twój blond

 

Być może przywykłaś do fioletowych kosmetyków do blondu, ale formuły szamponu i odżywki Heart of Glass mają unikatowy kolor – indygo

Ten żywy odcień pochodzi z naturalnego ekstraktu z owoców Jagua, uprawianych w sposób zrównoważony w Kolumbii, dla zachowania bioróżnorodności. Błękit z owoców Jagua jest idealny do ciepłych, jak i chłodnych blondów. Delikatnie równoważy tony i jednocześnie rozświetla. Włosom, które utraciły połysk na skutek promieni UV, słonej i chlorowanej wody, przywraca naturalny blask i witalność.

Ważne: kosmetyki mogą być używane przy każdym myciu, bez ryzyka przesycenia koloru.

Ochronna tarcza botaniczna

 

Rozświetlający fluid termiczny zawiera nowy składnik aktywny, pozyskiwany ze świerka skandynawskiego.

Opatentowana przez laboratoria Davines tarcza botaniczna wykazuje działanie odżywcze i wzmacniające. Poprzez tworzenie filmu ochronnego zabezpiecza włosy przed wysoką temperaturą, uelastycznia oraz wydłuża efekt stylizacji. Składnik pozyskujemy ze świerków rosnących w skandynawskich lasach, które są zarządzane w sposób zrównoważony, z wykorzystaniem energii ze źródeł odnawialnych.

 

Biacidic Bond Complex

Biacidic Bond Complex to mieszanka molekuł stworzonych i opatentowanych przez laboratoria Davines, łącząca w sobie intensywne działanie przeciwutleniające molekuł maleinianu liposolu ze wzmacniającym właściwościami kwasu maleinowego: pierwszy z nich wiąże się z aminokwasami, naprawiając uszkodzone włókna, a drugi chroni i wzmacnia je.

 

Wyciąg z baobabu, alternatywa dla silikonów syntetycznych

Innowacyjny wyciąg pozyskiwany z nasion baobabu, słynnej afrykańskiej rośliny, głęboko pielęgnuje, odżywia i dyscyplinuje włosy oraz przywraca im elastyczność. Udowodniono również, że wzmacnia włosy oraz ułatwia ich rozczesywanie. Ze względu na swoje właściwości ekstrakt ten został wykorzystany we wszystkich produktach linii Heart of Glass jako roślinna alternatywa dla syntetycznych silikonów.

Wyciąg pozyskuje się z plantacji baobabu, które są sadzone i zarządzane w sposób zrównoważony, w słabo rozwiniętych regionach Afryki.

Razem dla planety

 

Wybieramy energię odnawialną

100% czystej energii

Zakłady produkcyjne zlokalizowane w Parmie, gdzie tworzymy nasze kosmetyki, są zasilane w 100% z energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych.

Od 2006 roku dział produkcji używa „zielonej elektryczności”. Wraz z otwarciem Davines Village w 2018 roku, zastąpiliśmy gaz kopalny biometanem i energią geotermalną.

Emisja CO2

Zrównoważony cykl życia

Emisja CO2 generowana przez cały cykl życia produktów, z wyłączeniem fazy użytkowania, jest kompensowana w ramach autorskiego projektu EthioTrees. Inicjatywa EthioTrees wspiera regenerację gleby i lasów w Etiopii, w północnym regionie Tigray, który zagrożony jest pustynnieniem.

Wyłącznym dystrybutorem marki Davines w Polsce jest Sustainable Beauty Sp. z o. o.

Designed with LOVE by OTREE

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share