Szkolenia w Akademii

Software Division, czyli dział szkoleń firmy Davines, to alter ego naszych produktów (hardware). Wierzymy, że edukacja jest istotą rozwoju, gwarantującą długoterminowy sukces. Naszym celem jest ciągłe podnoszenie kwalifikacji zawodowych, które pozwalają zarówno na wdrażanie nowych ofert w salonach fryzjerskich, ale także na realizację nawet najbardziej nieszablonowych pomysłów.

Od 2009 roku grupa 17 edukatorów kształci fryzjerów z całej polski na najwyższym poziomie. Dzięki naszej ścieżce edukacyjnej podniesiesz swoje kwalifikacje zawodowe i osobiste oraz staniesz się częścią społeczności fryzjerów, dbających o wysoką jakość usług w swoich salonach.

Bogata oferta szkoleniowa zapewni Ci harmonijny rozwój i wsparcie merytoryczne na każdym poziomie zaawansowania. W Akademii rozwiniesz kompetencje osobiste i zgłębisz wiedzę z zakresu technik koloryzacji, strzyżeń, stylizacji oraz pielęgnacji.

Trenerzy

SPECJALIZACJA: CUTTING

Adam Żolik

Trener Regionalny, specjalność: cięcia, kolekcje międzynarodowe.

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, od ośmiu lat uczestnik programu Davines International Software Division. Stanowiąc część Davines Artistic Team jako jeden z pierwszych poznaje tajniki międzynarodowych kolekcji Davines i wprowadza je do Polski.

Ukończył Akademię Vidal Sasoon, uczył się również m.in. od Angelo Seminary, Tom’a Connell’a i szkoleniowców akademii Allilon. Współtwórca pokazów Hair on Stage, Diamond Show, Vibe Show, Enter.education oraz Intercoiffure, pracował również przy pokazach Tim’a Hartley’a w Polsce oraz Edyty Jermacz podczas Silk Road International Fashion Week w Chinach.

W jego portfolio znaleźć można również sesje zdjęciowe w tytułach takich jak Fashion Magazine, Harpers Bazaar, Vogue, HiroMagazine czy Tuumagazyn.

Twórca salonu Czesanka, współtwórca salonu Appo Hair oraz kolektywu Enter.education.

 

 

 

 

SPECJALIZACJA: CUTTING

Tomasz Bronowicki

National Master Trainer, specjalność: cięcia.

Jako szef działu szkoleniowego Software Division kieruje zespołem trenerów regionalnych w całym kraju. Od kilkunastu lat edukuje i pomaga innym fryzjerom w ich rozwoju zawodowym. Ukończył liczne prestiżowe kursy oraz szkolenia m.in. trzykrotnie International Masters Course w Vidal Sassoon, Teacher Training Course Allilon, Trilogy Course Sassoon oraz dwukrotnie Advanced Course Toni and Guy Education.

Jego prace można zobaczyć m.in. w magazynach takich jak Top Professional, Uroda, Hair Club, Hair Trendy, Bazaar czy Twój Styl. Stylizował modelki podczas pokazów mody Zień i Solar oraz w trakcie pokazów fryzjerskich podczas corocznych, ogólnopolskich targów fryzjerskich.

Opiniował w jury konkursów dla adeptów sztuki fryzjerskiej, brał udział w jury konkursu Kreator.  Twórca i współtwórca kolekcji takich jak Retrospekcja, Oscylacja, Portret, Polish Varieties, Quiff, Balans.

Pasjonuje i inspiruje go pop-art i dzieła, które pokazują, że sztuka jest bardziej dostępna niż myślimy. Stara się, aby również to, co tworzy na głowach innych, mieściło się w ramach sztuki użytkowej. Jest uważnym obserwatorem, który wyłapuje z ulicy codzienność, czyli to, jak ludzie żyją, jak się ubierają, wykorzystując to w swojej pracy.

SPECJALIZACJA: COLOUR

Małgosia Piechocińska

International Master Trainer, specjalność: koloryzacja, education design.

Fryzjerstwo to jej pasja i sposób na życie. Swoje kreatywne pomysły realizuje, opiekując się Colour Ambassadorami, elitarną grupą kolorystów Davines, oraz szkoląc stylistów w całej Europie. Jako międzynarodowa trenerka zapraszana jest do współpracy przy największych eventach branżowych – miała okazję pracować m.in. na backstage’u World Wide Hair Tour w Parmie i Rejkiawiku. W 2020 została jedną z mentorek pierwszego międzynarodowego fryzjerskiego konkursu online, Talent Green House, doprowadzając jedną ze swoich podopiecznych do ścisłego finału.

Szlify zawodowe zdobywała pod okiem takich szkoleniowców jak Roch Le May, edukatorzy akademii Allilon czy Sharon Blain; wciąż doszkala się podczas spotkań organizowanych przez Davines Education. Zdobytą wiedzą dzieli się nie tylko podczas szkoleń, ale także w mediach: publikacje podpisane jej nazwiskiem znaleźć można m.in. w Vouge, Harpers Bazaar czy Twoim Stylu.

Pracę fryzjerską kreatywnie łączy z innymi dziedzinami sztuki, coraz częściej sięgając po aparat. Inspirację znajduje w otaczającym ją świecie oraz ludziach, z którymi pracuje.

SPECJALIZACJA: COLOUR

Agnieszka Szwejkowska

Trener Regionalny, specjalność: koloryzacja

Jako jedna z trenerek działu szkoleniowego marki Davines współodpowiedzialna jest za prowadzenie szkoleń z koloryzacji; brała także udział w przygotowaniach licznych eventów (m.in. VibeShow w 2019 roku) oraz występowała jako ekspert w prasie branżowej (m.in. w Women’s Health i Samo Zdrowie).

Od 2007 aktywna jest jako szkoleniowiec, przyczyniając się do edukacji fryzjerów w całej Polsce. Właścicielka salonu fryzjerskiego w Zielonej Górze. Agnieszka stawia na interdyscyplinarny rozwój: ukończyła studia z zarządzania i marketingu oraz studia trychologiczne.

SPECJALIZACJA: STYLING&WELL-BEING

Irena Bzdoń

Trener Regionlny, specjalność: stylizacja, koloryzacja

Jako trenerka odpowiedzialna za dział stylizacji w dziale szkoleniowym Davines jest współtwórcą autorskiego szkolenia More Inside & Stylizacja. Specjalizuje się w upięciach i luźnych, instagramowych stylizacjach, tworzy fryzury na potrzeby sesji zdjęciowych i pokazów mody.

Jest autorką stylizacji do licznych sesji zdjęciowych (m.in. w Wysokich Obcasach Extra i Vulkanmag), publikacje podpisane jej nazwiskiem można znaleźć w tytułach takich jak Gala, Samo Zdrowie, party.pl.

Do fryzjerstwa podchodzi interdyscyplinarnie, tematem jej pracy magisterskie była funkcja społeczna fryzjera, sama zaś jest zdania, że każda stylizacja to komunikat wysyłany w świat. Inspiracje czerpie ze świata mody i sztuki.

SPECJALIZACJA: CUTTING

Karolina Sztejn

Trener Regionalny, specjalność: cięcia

Współtworzy zespół trenerski odpowiedzialny za dział strzyżeń, szkoląc zgodnie z metodologią londyńskiej szkoły Allilon. Przez lata będąc związaną z kolorem, odnajduje w sobie zamiłowanie do cięcia, z pasją dzieląc się wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie.

Wśród swoich najważniejszych nauczycieli wymienia Tomasza Bronowickiego, Krzysztofa Pacurę, edukatorów Allilon, Dobrawę Piękos-Szymańską i Filipa Galasa.

Współpracowała przy tworzeniu pokazu podczas warszawskiego Vibe Show, publikacje podpisane jej nazwiskiem znalazły się w magazynach takich jak Vouge, Zwierciadło, Wysokie obcasy i Harpers Bazaar.

Opisuje siebie jako wrażliwą na piękno kobietę, stawiającą na klasykę i proste formy, co udowadnia w swojej codziennej pracy. Prowadzi Pracownię Fryzjerską Sztejn w Krakowie.

SPECJALIZACJA: COLOUR&CUTTING

Kasia Budzikowska-Kuraś

Trener Regionalny, specjalność: stylizacja, cięcia , koloryzacja

Jako trenerka odpowiedzialna za sekcję stylizacji w dziale szkoleniowym marki Davines jest współtwórcą autorskiego szkolenia More Inside & Stylizacja, stanowi również 1/3 zespołu odpowiedzialnego za szkolenia ze strzyżeń zgodne z metodologią londyńskiej szkoły Allilon. Właścicielka salonu Studio 84 w Jeleniej Górze.

Ukończyła cykl specjalistycznych szkoleń dla fryzjerów prowadzonych przez edukatorów z Allilon, szkoliła się także pod okiem Rafał Potomskiego, Krzysztofa Pacury oraz Sharon Blain. Jako członkini zespołu trenerskiego Davines brała udział w przygotowaniu licznych eventów (m.in. Vibe Show w 2019 roku) oraz pokazów mody, z których najważniejsze to pokazy marek Paprocki&Brzozowski oraz Tomaotomo.

W 2020 wzięła udział w międzynarodowym konkursie dla stylistów Talent Green House, w którym dotarła aż do półfinału, zyskując tym samym miejsce w gronie 60 najlepszych fryzjerów na świecie.

Inspiracje i energię czerpie z muzyki, bez której nie wyobraża sobie życia i pracy.

SPECJALIZACJA: COLOUR

Paulina Charkiewicz

Trener Regionalny, specjalność: koloryzacja

Absolwentka kosmetologii WSZUiE w Poznaniu, magister towaroznawstwa ze specjalizacją manager produktu kosmetycznego Akademii Morskiej w Gdyni.

Jej zawodową drogę jako stylisty wytyczały szkolenia z takimi nazwiskami jak Esther Hopstaken-Amersfoort, Stacey Brughton, Marija Borojevic, Candice Wyatt-Minter, Eduardo Paludo, Francesco Ferri czy Rafał Potomski. Wielokrotnie uczestniczyła w szkoleniach prowadzonych przez szkoleniowców Allilon, a także przez Tomasza Bronowickiego i Krzysztofa Pacurę. Uczestniczka Farouk Systems Conference w Cancun.

Na swoim koncie ma publikacje w prasie branżowej i kobiecej – m.in. w Wysokich Obcasach – oraz na platformach takich jak wizaz.pl, gala.pl, wysokieobcasy.pl i harpersbazaar.pl.

Prowadzi swój salon Fryzjerka w Elblągu.

SPECJALIZACJA: COLOUR

Magdalena Grabowska-Romanko

Trener Regionalny, specjalność: koloryzacja, pielęgnacja

Jako wszechstronna stylistka, Magda stawia na ciągły rozwój. Poza technikum fryzjerskim ukończyła także kurs fito-dermotrychologii oraz kurs przedłużania i zagęszczania włosów Hairtalk. Szkoliła się u Tomasza Bronowickiego i Krzysztofa Pacury, Laetitii Guenaou (Art&Creation) oraz pod okiem edukatorów Allilon. Ma też doświadczenia z Akademią Babicz oraz Colour Experience Academy. Spełnia się nie tylko kreatywnie jako fryzjerka, ale z powodzeniem prowadzi swój biznes – salon Diva w Pszczynie, za co w 2019 roku wyróżniona została nagrodą Klejnot Ziemi Pszczyńskiej w kategorii Kobieta Biznesu.

Miała swój wkład w tworzenie International Davines Company Manifesto, pracowała przy pokazach Macieja Zienia Hurricane i Rentgen, a także duetu Parpocki&Brzozowski i Tomaotomo.

Jej publikacje znalazły się na łamach Elle Polska, Show i Avanti, zaś stylizacje tworzone pod jej okiem pokazały Wysokie Obcasy Extra.

Inspiracje czerpie z otaczającego ją świata i jego zmienności. Mówi, że ubogacają ją podróże i ludzie, posiadający moc dzielenia się emocjami.

SPECJALIZACJA: COLOUR

Karolina Chodzeńska

Trener Regionalny, specjalność: koloryzacja

Jako jedna z osób odpowiedzialnych za dział koloryzacji w zespole trenerskim Davines, stoi za stroną merytoryczną licznych formatów szkoleń i na co dzień czuwa nad ich aktualnością. Fryzjerzy cenią ją jako edukatora przede wszystkim za nowatorskie podejście do koloru, niecodzienne rozwiązania i wielką pasję.

Karolina szkoliła się w akademii Gabriel, akademii Welli oraz L’oreal. Ukończyła szkolenia pod okiem m.in. Rafała Potomskiego oraz edukatorów akademii Allilon. Jej doświadczenie nie kończy się tylko na pracy w salonie i działalności edukacyjnej – miała również okazję współtworzyć kilka edycji programu Sablewskiej sposób na modę. Miała swój wkład w pokazy Hair On Stage czy Fashion in Warsaw, pracowała jako stylistka przy Festiwalu Filowym w Gdyni. Może pochwalić się publikacjami w licznych magazynach, spośród których na pewno wymienić trzeba Vouge, Harpers Bazaar, Elle i K-MAG.

Założycielka i dusza klubu fryzjerskiego Zwierzenia Grzebienia z siedzibą na warszawskiej Saskiej Kępie. Pasjonatka fotografii, wyróżniona własnym opakowaniem jeden z farb linii Mask with Vibrachrome. Inspiruje ją natura, światło i silne kobiety, natchnienia szuka też w bliskich ludziach i relacjach.

SPECJALIZACJA: CUTTING

Rafał Potomski

Freelancer- cięcia

Słucham, bo dla mnie włos ma głos.”

Rafał Potomski (1974) – fryzjer, kreator mody, edukator oraz twórca marki AtelieRPotomski®. Cichy opiekun fryzur znanych osobowości ze świata biznesu i show-biznesu oraz arystokratycznych rodów, w tym także koronowanych głów. Jako dziecko marzył o karierze tancerza baletowego i choreografa. Swoją pasję życiową odnalazł mając 15 lat. W 1988 roku został uczeniem międzynarodowego mistrza fryzjerstwa Henryka Laskowskiego, który nauczył go pokory dla materii, na której pracuje; „słuchania” tego co mówią włosy, wydobywania z nich tego, co najpiękniejsze; traktowania fryzjerstwa jak sztuki użytkowej, w której artyzm jest skutkiem ubocznym czystego rzemiosła. Tworzy własne kolekcje autorskie, w których włosy są punktem wyjściowym dla historii, będącej odpowiedzią na wyzwania współczesności: Road of Life (2014), Relationshe (2015), Dream (2016), Blink of Eye (2017), Selfie (2019). Współtworzył projekt Show dla Intercoiffure w Paryżu (2008) i Alternative Hair Show w Wiedniu (2009). W 2010 roku jako dyrektor artystyczny Akademii Stylizacji Babicz współtworzył projekt na pokazie w Royal Albert Hall w Londynie. Jest także autorem wielu artykułów oraz fryzjerem odpowiedzialnym za stylizacje podczas sesji zdjęciowych publikowanych na łamach magazynów Vogue Polska, Harper’s Bazaar, Estetica Polska, Art of Beauty, FLK, Hair Club, Twój Styl, Elle, Vivy, Gali, Olivii, Playboya oraz Madame…, a także fryzur, które na fotografiach Piotra Stokłosy trafiają na okładki magazynów. W 2019 roku zdobył tytuł „Stylisty Roku Polish Hairdressing Awards 2019”. Jako freelancer i Ambasador stylizacji Davines More Inside rozwija fryzjerskie talenty na specjalnych warsztatach w ramach autorskiej koncepcji pogłębienia kreatywności w codziennej pracy.

SPECJALIZACJA: COLOUR

Michał Malina Maliszewski

Trener Regionalny, specjalność: koloryzacja

Trener współodpowiedzialny za kształt i funkcjonowanie działu koloru. Wśród fryzjerów w całej Polsce znany z nietuzinkowych i perfekcyjnych blondów, z których regularnie szkoli stylistów zarówno w Akademii More Inside House, jak i w salonach.

Swoje doświadczenie zdobywał, ucząc się od edukatorów akademii Alillon i Dorawy Piękos-Szymańskiej. Jako członek zespołu trenerskiego pracował przy przygotowaniach takich wydarzeń jak Hair on Stage czy Vibe Show. Na swoim koncie ma również publikacje m.in. w Zwierciadle, Glamour i Party.

SPECJALIZACJA: COLOUR

Ania Szeszuła

Trener regionalny, specjalność: kolor

Fryzjerstwem zajmuje się już 20 lat. Swoje umiejętności doskonaliła pod okiem m.in. Adama Żolika, Tomka Bronowickiego, Krzysztofa Pacury, Dobrawy Szymańskiej. W 2018 roku zadebiutowała na scenie w Parmie podczas pokazu finalistów konkursu World Style Contest. Poza pracą z klientami w poznańskim salonie appo hair i prowadzeniem szkoleń z zakresu koloryzacji, angażuje się w produkcję sesji zdjęciowych i planów zdjęciowych (współpracowała m.in. z Joanną Jędrzejczyk i Moniką Mrozowską). Autorka fryzur do teledysku Orell duetu Bass Astral X Igo.

SPECJALIZACJA: COLOUR

Radek Galiński

Trener Regionalny, specjalność: pielęgnacja, koloryzacja

Absolwent kosmetologii, w zespole trenerskim Davines odpowiedzialny za dział pielęgnacji. Ze stylistami z całej Polski dzieli się przede wszystkim wiedzą na temat rozwiązywania najczęstszych problemów skóry głowy i włosów oraz tajnikami linii NaturalTech.

Pierwsze szlify zawodowe zdobywał w Akademii Babicz i Akademii Berendowicz&Kublin, szkoląc się później u Rafała Potomskiego, Dobrawy Piękos-Szymańskiej, szkoleniowców akademii Allilon, ale także czerpiąc z doświadczenia stylistów, z którymi współtworzy zespół trenerski Davines.

Może pochwalić się publikacjami w polskiej, jak i zagranicznej prasie: do tytułów, w których pojawiało się jego nazwisko należą m.in. L’Officiel Ukraine, Estetica USA, Elle Polska, Vogue Polska, Elle Chorwacja czy Elle Grecja. Współtworzył pokaz podczas warszawskiego Vibe Show w 2019 roku, w projekcie Nowoobsadzeni współpracował z Martą Żmudą-Trzebiatowską, Filipem Bobkiem, Kasią Zielińską, Katarzyną Bujakiewicz, Grażyną Wolszczak i innymi postaciami ze świata filmu.

Jak mówi sam o sobie, inspiruje go „cudna codzienność, miejski rytm i podmuch wiatru”. Miłośnik mody lat 70, 80 i 90, założyciel i dusza pracowni fryzjerskiej na krakowskim Podgórzu.

SPECJALIZACJA: CUTTING

Patryk Norkiewicz

Trener Regionalny, specjalność: strzyżenia

Specjalista od strzyżeń, właściciel M.19 Studio w Poznaniu. Doskonalił warsztat pod okiem m.in. trenerów londyńskiej szkoły Allilon, Tomasza Bronowickiego i Adama Żolika. Wspólnie z Karoliną Sztejn, Pauliną Charkiewicz i Katarzyną Budzikowską-Kuraś prowadzi format edukacyjny Cutting Fan Update, inspirowany metodologią cięć akademii Allilon.

SPECJALIZACJA: COLOUR

Katarzyna Czaja

Junior Trener, Specjalność: koloryzacja

Od 5 lat jest właścicielką wrocławskiej Pracowni Hairetic. W codziennej pracy największą uwagę poświęca koloryzacji, która jest jej ogromną pasją. Swoją przygodę z fryzjerstwem rozpoczęła spontanicznie 13 lat temu. Ukończyła kurs w Akademii L’Oreal Expert oraz Mazella & Partners Academy. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych szkoleniach, m.in. ESSENTIAL LOOK Schwarzkopf w Berlinie, Wiedniu, Barcelonie i Atenach, oraz krajowych np. w Akademii Babicz. Swój warsztat doskonaliła pod okiem Jana Patzola i Tylera Johnsona. Czas wolny przeznacza na podróże i piesze wędrówki po górach, gdzie szuka równowagi, inspiracji i wdzięczności.

SPECJALIZACJA: COLOUR

Marcin Niespodziany

Junior Trener, Specjalność: koloryzacja

Właściciel salonu fryzjerskiego w Bydgoszczy, prężnie rozwijający swój warsztat i umiejętności. Ukończył wiele szkoleń, m.in. „Kolekcja CV” pod okiem Filipa Galasa, „Colour & Cut” w akademii Wierzbicki&Schmidt oraz indywidualny cykl strzyżenia u Klaudiusza Ićka. Od 2021 roku członek elitarnej grupy kolorystów Davines Colour Ambassador. W codziennej pracy inspiruje się naturą, zjawiskami przyrodniczymi oraz różnymi kulturami.

Wyłącznym dystrybutorem marki Davines w Polsce jest Sustainable Beauty Sp. z o. o.

Designed with LOVE by OTREE

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share