Składniki

Tak, niektóre z naszych produktów zawierają orzechy, są to: Essential Haircare – VOLU/Hair Mist, LOVE/Curl Shampoo, Conditioner, Hair Mask, Cream, Cleansing Cream, Primer, Revitalizer i Controller, MELU/Shampoo, Conditioner i Hair Mist, NOUNOU/Shampoo, SU Hair Mask  oraz Aftersun, OI Hand Balm oraz wszystkie odcienie Finest Pigments  oraz Gloss.

Większość produktów Davines jest bezglutenowa, z wyjątkiem następujących: Essential Haircare – LOVE/Curl Cream i MOMO/Potion, More Inside – This Is An Oil Non-Oil, Naturaltech – Nourishing Hair Building Pak i Nourishing Vegetarian Miracle Conditioner, Authentic Formulas – Authentic Cleansing Nectar, Liquid Spell Reinforcing, Bodifying Fluid oraz A Single Shampoo.

Nie, nasze produkty nie zawierają parabenów.

Tak, w kosmetykach Davines zastosowano „oddychające”  silikony, które nie pozostawiają na włosach żadnych niepożądanych osadów, łatwo się je usuwa łagodnym szamponem i nie mają wspływu na jakość wykonywanych zabiegów.

Nie, nasze produkty nie zawierają siarczanów.

Wszystkie nasze produkty posiadają bezpieczny skład dla włosów farbowanych. Nasza najlepsza linia do ochrony koloru włosów farbowanych to MINU z rodziny Essential Haircare.

Tak, nasze kosmetyki posiadają zapach. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące konkretnego zapachu, napisz do nas na adres info@davines.pl

Niektóre produkty Davines zwierają alkohol, ponieważ działa on jako solubilizator zwiększający penetrację składników aktywnych rozpuszczający żywice w produktach do stylizacji, odciążający włosy i ułatwiający ich suszenie. Jeśli proporcje i formuły są właściwie zbilansowane, nie szkodzą włosom.

Nie, kosmetyki Davines nie zawierają nanominerałów.

Tak, używamy minimalnych ilości konserwantów, aby chronić właściwości i integralność zastosowanych formuł. Nasze produkty są przeznaczone do użytku w salonach, w warunkach domowych i wymagają ochrony przed wodą. Tam, gdzie to jest możliwe, używamy konserwantów spożywczych.

Tak, sól (chlorek sodu) jest używana w niewielkich ilościach w niektórych naszych szamponach.

Tak, nasza linia SU została specjalnie opracowana tak, aby chronić włosy i ciało przed uszkodzonymi słonecznymi.

Chociaż używamy wielu składników pochodzenia naturalnego i składników z upraw ekologicznych, nasze receptury nie są całkowicie certyfikowane organiczne.

Produkty Davines zawierają składniki pochodzenia naturalnego, ale są mieszane ze składnikami syntetycznymi, aby zagwarantować bezpieczeństwo i wydajność.

Chociaż produkty Davines nie są certyfikowane jako wegetariańskie ani wegańskie, większość naszych produktów nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego, z wyjątkiem: VOLU/Hair Mist ponieważ zawiera keratynę, Nourishing Royal Jelly Superactive, ponieważ zawiera mleczko pszczele oraz This is a Strong Dry Wax and This is a Strong Molding Clay, ponieważ zawierają wosk pszczeli.

Nasze produkty są testowane pod kątem trwałości powyżej 30 miesięcy. Nie mają nadrukowanej daty ważności, tylko czas przydatności po otwarciu został wskazany na tylnej  etykiecie opakowania.

Kosmetyki Davines posiadają zgodność ze standardami kosmetycznymi. Jednak w czasie ciąży czy karmienia piersią w organizmie kobiety zachodzą duże zmiany. Dlatego przed użyciem produktów Davines w czasie trwania ciąży lub karmienia piersią poproś swojego ginekologa lub lekarza prowadzącego o radę: znając Ciebie osobiście, najlepiej Ci doradzi.

Lista składników jest drukowana i naklejana z tyłu każdego opakowania produktu lub na pudełku danego produktu. Możesz również sprawdzić skład na naszej stronie internetowej.

PH produktów Davines różni się w zależności od rodzaju produktu. Generalnie nasze szampony posiadają pH mieszczące się w skali od 5 do 5,8; odżywki od 3,8 do 4,8; kuracje mają pH około 5. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące pH konkretnego produktu, napisz do nas na adres info@davines.pl

Tak. Używamy barwników dopuszczonych do kontaktu z żywnością i minimalnej ilości konserwantów, w wyniku czego produkt może zmienić kolor bez wpływu na jego działanie czy właściwości.

Używany przez nas olej palmowy posiada certyfikat RSPO (Round Table of Sustainable Palm Oil).

W firmie Davines „składnik pochodzenia naturalnego” oznacza składnik, który zachowuje 100% swojej naturalności, nawet po obróbce chemicznej uzyskanej w zatwierdzonych procesach. W tej kategorii nie klasyfikuje się żadnych produktów z syntetycznymi dodatkami.

Definicja „modyfikowanego naturalnie” dotyczy składników, które są kombinacją składników naturalnych i syntetycznych

Składniki syntetyczne to takie, które są w całości otrzymywane w wyniku reakcji chemicznych.

Biodegradowalność oblicza się jako sumę procentów surowców szybko ulegających biodegradacji zgodnie z metodą OECD 301. Metoda ta definiuje jako „szybko biodegradowalny” składnik, ten który w ciągu 28 dni uległ degradacji w co najmniej 70%.

O firmie

Rodzina Bollati założyła firmę Davines w 1983 roku w Parmie we Włoszech. Początkowo przedsiębiorstwo działało jako laboratorium badawcze specjalizujące się w produkcji wysokiej jakości produktów do pielęgnacji włosów i skóry na zlecenie znanych marek kosmetycznych. Nazwa Davines jest połączniem imion dzieci założycieli firmy – Davide i Stefanii.

Wszystkie kosmetyki są tworzone i produkowane w centrali i laboratoriach w Parmie we Włoszech.

W Davines mocno wierzymy, że jeśli kierujemy się dążeniem do piękna i równowagi, to możemy polepszyć jakość naszego życia, a także pozytywnie wpłynąć na świat wokół nas. Dla nas zrównoważony rozwój wiąże się z odpowiedzialnością za siebie samych, za ludzi z którymi pracujemy, za naszych klientów, świat  w którym żyjemy i funkcjonujemy na co dzień.

Od 2018 roku produkcja wszystkich opakowań kosmetyków Davines jest naturalna pod względem emisji CO2. Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że wspierając projekt non-profit Ethio Trees, przyczyniamy się do regeneracji gruntów i lasów w Etiopii, aby tym samym zrównoważyć emisję dwutlenku węgla z produkcji naszych opakowań, jednocześnie wspierając lokalne społeczności rolnicze w łatwiejszym dostępie do wody pitnej.

W naszej neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla wiosce Davines w Parmie, gdzie wytwarzamy nasze produkty, zasilamy fabrykę oraz biuro wyłącznie przy użyciu energii elektrycznej i geotermalnej pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Każdy produkt, który tworzymy, projektujemy i produkujemy również przy użyciu czystej energii.

Linie Essential Haircare oraz SU zawierają określone składniki aktywne pochodzące z farm Slow Food Presidia, stowarzyszone w ramach organizacji non-profit, które jednocześnie szerzą wartości kultury żywieniowej, chronią zrównoważony rozwój wśród ludzi i na rzecz środowiska.

„Davines nie chce być największą firmą na świecie, ale chce być najpiękniejszą i najbardziej etyczną dla świata” Davide Bolatti, właściciel Davines. We współpracy z mentorem filozoficznym, pracownicy Davines stworzyli i opracowali zbiór wartości, związanych z zasadami i etyką w miejscu pracy, a także ze sposobami, w jaki małe, codzienne gesty mogą wpływać na jakość pracy. W przeciwieństwie do formalnego kodu, nasza „Carta Etica”  nie zawiera żadnych zasad ani instrukcji postępowania. Codziennie pracujemy nad tym, aby spójność wartości odzwierciedlała się w jakości naszych usług. „Carta Etica” stała się centralnym elementem naszej wizji piękna.

Nie, Grupa Davines nie prowadzi testów na zwierzętach

Firma Davines posiada status B Corporation od 2016 roku. Przeczytaj tu więcej o tym certyfikacie

Wyłącznym dystrybutorem marki Davines w Polsce jest Sustainable Beauty Sp. z o. o.

Designed with LOVE by OTREE

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share