Blog

Grow Beautiful, czyli nasze zaangażowanie na rzecz klimatu

Jesteśmy zaangażowani w działania na rzecz klimatu poprzez ścisłą integrację piękna i regeneratywnego rolnictwa organicznego

Tegoroczna edycja globalnej inicjatywy społeczno-środowiskowej Davines występuje pod nazwą Grow Beautiful, możesz ją pamiątać z poprzednich lat jako kampanię We Sutain Beauty!

Wszystko zaczęło się w 2014 roku, od zawiązania współpracy z organizacją Slow Food. Dzięki niej realnie chronimy bioróżnorodność życia na Ziemi poprzez wsparcie włoskich rolników, którzy uprawiają gatunki roślin zagrożonych wyginięciem. Roślinne ekstrakty o wyjątkowych właściwościach kosmetycznych znaleźć można w produktach Essential Haircare – linii do pielęgnacji włosów w pełni reprezentującej wartości marki.

7 lat później jako pierwsza marka w branży kosmetycznej podjęliśmy działania na rzecz badań i edukacji o znaczeniu regeneratywnego rolnictwa organicznego. Cel ten realizujemy wspólnie z Instytutem Rodale, światowym liderem w dziedzinie promocji zrównoważonego rolnictwa. Przy siedzibie Davines w Parmie powołano do życia Europejskie Centrum Regeneratywno-Organiczne, kontrolowane przez laboratorium badawcze. Na przestrzeni niemal 16 hektarów uprawiane są rośliny, które wykorzystuje się do tworzenia formuł i produkcji kosmetyków Davines.

Dzięki kampanii Grow Beautiful zwracamy uwagę na potencjał rolnictwa regeneratywnego w zakresie łagodzenia zmian klimatycznych poprzez pochłanianie dwutlenku węgla, zapobieganie odparowywaniu wody do atmosfery i ochronę bioróżnorodności.

Bohaterem tegorocznej akcji jest delikatne mydło do mycia włosów i ciała w kostce We Stand/for regeneration Hair & Body Wash o właściwościach zmiękczających dla skóry i nawilżających dla włosów. Produkt ten zawiera ekstrakt z krwawnika białego, uprawianego w Europejskim Centrum Regeneratywno-Organicznym we włoskiej Parmie.

We Stand/for regeneration Hair & Body Wash to manifest naszej marki w zakresie szerzenia aktywizmu klimatycznego. Ten wyjątkowy produkt z przesłaniem dostępny jest w ramach specjalnej oferty dla klientów salonów fryzjerskich współpracujących z naszą marką.

Odwiedź salon Davines i bądź częścią pozytywnej zmiany.

Wyłącznym dystrybutorem marki Davines w Polsce jest Sustainable Beauty Sp. z o. o.

Designed with LOVE by OTREE

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share