Blog

Wiosenne przesilenie 2024, jak zmiany pogodowe wpływają na włosy i jak sobie z tym radzić?

Wiosenne przesilenie jest tuż za rogiem, a wraz z nim nadchodzą zmiany pogodowe, które mogą mieć znaczący wpływ na kondycję naszych włosów. Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego nasza fryzura wydaje się być bardziej niesforna w tych wiosennych miesiącach? Istnieje wiele czynników, które mogą wpłynąć na zdrowie i wygląd naszych włosów, a zmiany klimatyczne odgrywają w tym ogromną rolę.

Wpływ pogody na włosy jest widoczny szczególnie w okresach przejściowych, takich jak wiosna, gdy temperatura i wilgotność atmosferyczna ulegają gwałtownym zmianom. Skoki temperatury oraz zmienne warunki atmosferyczne mogą prowadzić do utraty wilgoci z włosów, co skutkuje ich przesuszeniem, łamliwością oraz elektryzowaniem się. Dlatego właśnie pielęgnacja włosów w 2024 roku staje się jeszcze bardziej istotna niż kiedykolwiek wcześniej.

Aby skutecznie radzić sobie z wpływem pogody na włosy, warto zainwestować w produkty do pielęgnacji, które zapewnią optymalne nawilżenie i ochronę. Przyjrzyjmy się więc kilku produktom, które nasi eksperci polecają do pielęgnacji włosów wiosną 2024.

Oczyszczenie to podstawa! Do wiosennej pielęgnacji zmęczonej skóry głowy idealnie nada się Detoxifying Scrub Shampoo, szampon z delikatnymi środkami powierzchniowo czynnymi pochodzenia naturalnego i cząsteczkami peelingującymi. Delikatnie, ale głęboko oczyszcza skórę głowy, chroniąc ją przed działaniem wolnych rodników.

Teraz kolej na przebudzenie z maską The Wake-Up Circle. Maska, która pobudzi, doda energii i objętości matowym włosom oraz przywróci skórze głowy nawilżenie. Zapewnia nową energię skórze głowy i włosom poddawanym sytuacjom stresowym.

Przed przystąpieniem do suszenia i pielęgnacji warto dodatkowo zadbać o nawilżenie i odżywienie włosów podczas wiosennego przesilenia. Doskonale nada się do tego OI All In One Milk, wielofunkcyjne mleczko w formie spreju, które zmiękcza, rozplątuje włosy, kontroluje puszenie się i chroni przed ciepłem.

Stylizacja wiosną? Dlaczego nie! Postaw na delikatne, ale skuteczne rozwiązania. Oil Non Oil to delikatny olejek pozwalający uzyskać naturalnie wygładzoną, nawilżoną teksturę. Produkt nadaje włosom pożądany kształt, przeciwdziała puszeniu się i niesforności kosmyków, zachowując naturalny wygląd fryzury.

Wiosenne przesilenie 2024 może przynieść wiele wyzwań w pielęgnacji włosów, ale dzięki odpowiednio dobranym produktom do pielęgnacji, możemy cieszyć się zdrowymi, lśniącymi włosami przez cały sezon. Dlatego warto postawić na produkty, które najlepiej odpowiadają potrzebom naszych włosów w zmieniających się warunkach klimatycznych.

Wyłącznym dystrybutorem marki Davines w Polsce jest Sustainable Beauty Sp. z o. o.

Designed with LOVE by OTREE

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share