Blog

Od wilgoci do blasku, jak radzić sobie z wiosenną wilgotnością włosów?

Wiosna to zdecydowanie czas, należący do słońca, ale i zmiennej, często deszczowej pogody. Dla wielu z nas może to oznaczać także walkę z problemami związanymi z włosami, zwłaszcza gdy wilgotność powietrza wzrasta. Nie ma nic gorszego niż spędzanie godzin na stylizacji włosów, tylko po to, by zobaczyć je zniekształcone przez wilgoć w ciągu kilku minut. Jednak istnieją sposoby, aby przejść od walki z wilgocią do cieszenia się wiosennym blaskiem włosów. Oto kilka porad, jak skutecznie radzić sobie z tym problemem.

  1. Pielęgnacja włosów: Klucz do sukcesu

Prawidłowa pielęgnacja włosów to podstawa, zwłaszcza gdy masz do czynienia z wiosenną wilgotnością. Regularne mycie i nawilżanie są kluczowe, aby utrzymać włosy w dobrej kondycji i zapobiec nadmiernemu puszeniu się. Wybieraj delikatne szampony i odżywki, które nawilżają włosy bez obciążania ich. Idealnie sprawdzi się tu maska LOVE Smoothing Instant Mask od Davines. Ta ekspresowa maska wygładzająca doda włosom miękkości i natychmiastowo działa przeciw puszeniu się. Pomaga zmniejszyć niechcianą objętość i ujarzmić włosy, bez ich obciążania.

  1. Stylizacja: Odpowiednie produkty są kluczowe

Wybór odpowiednich produktów do stylizacji jest niezwykle istotny, jeśli chcesz radzić sobie z wiosenną wilgotnością włosów. Wybieraj produkty, które charakteryzuje trwałość i elastyczność, ale też takie, które nie obciążą Twoich kosmyków. Do codziennej stylizacji warto włączyć Blow Dry Primer z linii More Inside, pełniący funkcję sprayu termoochronnego o działaniu zabezpieczającym przed wilgocią. Skraca czas suszenia włosów, dodaje im blasku i utrwala fryzurę. 

  1. Ochrona termiczna: Nie zapominaj o niej!

Używanie narzędzi do stylizacji, takich jak prostownice czy suszarki, może dodatkowo osłabić włosy, szczególnie gdy wilgotność jest wysoka. Dlatego ważne jest, aby przed użyciem takich narzędzi zastosować odpowiednią ochronę termiczną. W tym celu świetnie sprawdzi się MELU Hair Shield – mgiełka zabezpieczająca wszystkie rodzaje włosów przed wysoką temperaturą. Skutecznie chroni włosy ciepłem emitowanym przez suszarkę, prostownicę czy lokówkę.

  1. Unikaj nadmiernego dotykania włosów

Nadmierna manipulacja włosami może sprawić, że staną się one jeszcze bardziej podatne na wilgoć. Staraj się unikać dotykania włosów zbyt często, aby nie pogłębiać problemu.

Wiosenna wilgotność włosów może być wyzwaniem, ale z odpowiednią pielęgnacją i stosowaniem odpowiednich produktów do stylizacji można łatwo sobie z nią poradzić. Dzięki tym kilku prostym radom, możesz cieszyć się wiosennym blaskiem włosów przez cały sezon.

Wyłącznym dystrybutorem marki Davines w Polsce jest Sustainable Beauty Sp. z o. o.

Designed with LOVE by OTREE

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share