Blog

Kartka z kalendarza: Dzień Ziemi

Dzień Ziemi to dodatkowa okazja, aby przypomnieć sobie, że nasze zaangażowanie na rzecz przyrody może coś zmienić. Celebrujmy wspólnie piękno Planety, którą nazywamy domem.

Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia. Mimo że powinniśmy pamiętać o ochronie bogactwa natury przez cały rok, ustanowienie tego wyjątkowego święta znacząco przyczyniło się do rozpowszechnienia wartości związanych ze zrównoważonym rozwojem.

W związku z nadchodzącym zielonym świętem udowadniamy, że o środowisko naturalne można dbać poprzez konkretne gesty: zarówno w przypadku firm i ich działalności produkcyjnej, jak i decyzji zakupowych każdego z nas – odpowiedzialne podejście ma fundamentalne znaczenie dla wypracowania modelu ekonomicznego uwzględniającego potrzebę regeneracji Planety.

Dzień Ziemi: od Cichej Wiosny do 22 kwietnia

Idea świętowania Dnia Ziemi sięga początku lat 60. ubiegłego wieku. Amerykańska biolog Rachel Carson w 1962 roku opublikowała książkę Cicha Wiosna, pierwszy manifest ekologiczny, w którym prezentuje niekorzystne skutki dla środowiska spowodowane masowym stosowaniem pestycydów w rolnictwie. Autorka określa wiosenne pola jako nieme – zwraca uwagę, że wykorzystywane substancje przyczyniły się do uciszenia ptaków i owadów, prawdziwych głosów przyrody. Wydanie książki Cicha Wiosna stanowiło kamień węgielny powstania ruchu proekologicznego.

Rząd Stanów Zjednoczonych ustalił w 1970 roku, że oficjalne obchody Dnia Ziemi będą miały miejsce miesiąc i dzień po równonocy, czyli 22 kwietnia. Od tej pory znaczenie tego wydarzenia rosło, aż przekształciło się w globalne święto piękna Planety.

Chronimy bioróżnorodność, każdego dnia

Nasze codzienne decyzje, we wszystkich aspektach życia, oddziałują na kondycję przyrody. Począwszy od żywienia – przejście na dietę wegetariańską, ograniczenie spożycia czerwonego mięsa, a także wybór produktów, które wspierają różnorodność biologiczną.

Także w Davines, tworząc formuły kosmetyków, dobieramy wysokiej jakości składniki, dbając o zachowanie bioróżnorodności i nadając priorytet komponentom pochodzenia naturalnego, z certyfikatem ekologicznym lub organicznym.

Najdobitniejszy symbol filozofii naszej marki stanowi system produktów Essential Haircare. Każdy produkt z tej linii zawiera składnik, który jest pozyskiwany z włoskich gospodarstw Slow Food Presidia: począwszy od migdałów Noto, występujących w LOVE Curl, po pomidory Fiaschetto z Torre Guaceto, na których bazują formuły kosmetyków NOUNOU. Decydując się na zakup tych surowców, wspieramy małych, lokalnych rolników, prawdziwych strażników dziedzictwa różnorodności i piękna.

Podróż do Włoch z Essential Haircare

Poznaj wyjątkowych rolników, bohaterów linii Essential Haircare. Chcemy im podziękować, opowiadając o ich codziennym zaangażowaniu.

„Każdy produkt Essential Haircare zawiera aktywny składnik, który pochodzi z gospodarstw  Slow Food we Włoszech”.

Odkryj składniki, których używamy, i sprawdź, gdzie są produkowane. Poznaj wirtualnie włoskich rolników stojących na pierwszej linii obrony bioróżnorodności.

Przestaw się na odnawialne źródła energii

Emisja dwutlenku węgla i innych gazów powodujących efekt cieplarniany jest jednym z głównych winowajców zmian klimatycznych.

Każdy z nas może w bardzo prosty sposób przyczynić się do zmniejszenia swojego wpływu: przede wszystkim wybierając dostawcę zielonej energii i korzystając z odnawialnych źródeł, takich jak słońce, wiatr czy woda. Sprawdź rachunek za energię elektryczną lub zadzwoń do swojego dostawcy, aby uzyskać więcej informacji na temat możliwości przejścia na odnawialne źródła energii, które są bardziej przyjazne środowisku naturalnemu.

To jeden z najważniejszych kroków, jakie można podjąć w walce ze zmianami klimatycznymi – warto, abyśmy wspólnie podążali we właściwym kierunku. Dołączysz? Davines rozpoczął podróż w kierunku dekarbonizacji swoich źródeł energii w 2006 roku. Od 3 lat wszystkie nasze biura na całym świecie są neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, podobnie jak zakład produkcyjny w Parmie.

Dobre nawyki podczas mycia włosów

Aby zminimalizować swój wpływ na Planetę, Davines rekompensuje 100% gazów cieplarnianych związanych z pakowaniem produktów. Od 2018 roku dbamy również o kompensację emisji związanych z całym cyklem życia naszych kosmetyków – od pozyskiwania surowców aż do momentu, w którym produkty pojawią się w Twoim domu.

Ty też możesz być jeszcze bardziej eko. Co możesz robić?

  • Biorąc prysznic, pamiętaj, że do podgrzania wody zużywa się dużo energii. Spróbuj użyć chłodniejszej wody
  • Zakręć wodę, gdy aplikujesz szampon, odżywkę lub żel pod prysznic
  • Włączaj bieżącą wodę tylko do spłukiwania, a następnie ją wyłączaj
  • Susząc włosy, używaj suszarki o możliwej najniższej temperaturze
  • Pamiętaj, aby od razu po użyciu odłączyć suszarkę, prostownicę lub lokówkę. Podłączone do prądu urządzenie zużywa energię nawet wtedy, gdy jest wyłączone

Wyłącznym dystrybutorem marki Davines w Polsce jest Sustainable Beauty Sp. z o. o.

Designed with LOVE by OTREE

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share