Blog

LOVE Smoothing – dla idealnie gładkich włosów z efektem przeciw puszeniu się

Perfekcyjnie gładkie włosy, bez puszenia się

Czy także w Twoim przypadku deszczowa pogoda sprawia, że włosy nabierają niechcianej objętości? Większość z nas boryka się z problemem puszących się włosów. Przyczynia się do tego – oprócz naturalnej tendencji włosów do szorstkości – również ich słaba kondycja, gdy są odwodnione i kruche.

Puszące się włosy – dlaczego tak się dzieje?

Dlaczego wilgoć powoduje, że włosy puszą się? Włosy posiadają zewnętrzną powłokę, zwaną kutykulą, która narażona jest na mechaniczne i chemiczne obciążenia (np. spowodowane używaniem narzędzi emitujących ciepło lub korzystaniem z agresywnych zabiegów) oraz warunki pogodowe, takie jak wilgoć.

Kutykula jest złożona z szeregu nakładających się na siebie łusek, które odchylają się pod wpływem działania czynników stresogennych, jako skutek odwodnienia, a nawet predyspozycji genetycznych. Oznacza to, że włosy odbijają mniej światła i przez to wydają się matowe, kędzierzawe i niesforne.

Kiedy łuski są odchylone, włosy są bardziej podatne na wchłanianie dodatkowej wilgoci, przez co włókno włosa staje się mniej napięte i elastyczne, a przez to – bardziej podatne na uszkodzenia.

Puszenie się to również kwestia genetyki

Wygląd włosów jest mocno związany z genetyką. Dlatego też właściwa pielęgnacja, choć nie jest w stanie diametralnie zmienić struktury włosów, może je wzmocnić i kontrolować, sprawiając, że wyglądają na zdrowe i zadbane. Dotyczy to oczywiście również włosów puszących się, które po zastosowaniu odpowiednich produktów mogą przejść zaskakującą przemianę.

Super gładkie włosy w 30 sekund z Love/smoothing mask

Nowa maska LOVE Smoothing Instant Mask to pomaga ekspresowo ujarzmić puszące się włosy, ułatwiając prostowanie i zapewniając pełną kontrolę.

Działa wyjątkowo szybko i skutecznie – wystarczy, że nałożysz ją na umyte i osuszone ręcznikiem włosy, pozostawisz na 30 sekund, dokładnie rozczeszesz i spłuczesz, a następnie przejdziesz do stylizacji.

LOVE Smoothing Instant Mask można stosować zamiast odżywki, gdy potrzebujesz natychmiastowego działania zapobiegającego puszeniu się włosów i nadającego włosom ekstremalną miękkość.

Działa w 30 sekund

Przeciw puszeniu się włosów

87% składników biodegradowalnych, zgodnie z wyliczeniem według metody OECD

87% składników pochodzenia naturalnego

Suszarka i prostownica? Nie zapomnij o ochronie przed ciepłem

Jeśli Twoja codzienna stylizacja obejmuje używanie narzędzi emitujących ciepło, nie zapomnij o nawilżania i ochronie termicznej za pomocą LOVE Smooth Perfector.

To produkt bez spłukiwania, który kontroluje puszące się i niesforne włosy. Jego lekka konsystencja chroni włosy przed wysoką temperaturą i ułatwia prostowanie. Nie pozostawia żadnych śladów.

Efekt przeciw puszeniu się włosów

Chroni przed wysoką temperaturą do 230 stopni C

Ułatwia prostowanie

93% składników biodegradowalnych, zgodnie z wyliczeniem według metody OECD

93% składników pochodzenia naturalnego

Ekstrakt z oliwek Minuta dla łatwiejszego prostowania włosów

Oprócz produktów, które zostały stworzone, aby ułatwić prostowanie, sekretem idealnie wygładzonych włosów jest ich nawilżenie, wypełnienie ich struktury i ochrona przed  szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Produkty LOVE Smoothing zostały stworzone specjalnie z myślą o puszących się i niesfornych włosach – zawierają ekstrakt z sycylijskiej oliwki Minuta pochodzącej ze Slow Food Presidium.

Nasz składnik aktywny działa teraz jeszcze lepiej, dzięki wyjątkowemu procesowi ekstrakcji enzymatycznej, który – wykorzystując wodę zamiast tradycyjnych rozpuszczalników – wzmacnia właściwości uelastyczniające i odżywcze produktu, pomagając w ten sposób zwiększyć odporność włosów na łamanie.

 

Składnik Minuta Oliwka

Gospodarz, pan Carmelo Messina

Wioska Ficarra – Sycylia

 

 

Wyłącznym dystrybutorem marki Davines w Polsce jest Sustainable Beauty Sp. z o. o.

Designed with LOVE by OTREE

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share